Radomka przegrywa pierwszy mecz półfinałowy

W pierwszym półfinale fazy play-off Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom przegrały na własnym parkiecie 0:3 z Chemikiem Police.

Premierowa odsłona była zacięta od pierwszych piłek. Do stanu 18:18 obie drużyny grały punkt za punkt, a zdobyta dwupunktowa przewaga była szybko niwelowana przez rywalki. Po stronie Radomki siły w ataku rozkładały się między Brunę Honorio Marques oraz Anę Bjelicę, w zespole z Polic liderką była Jovana Brakocević-Canzian, dobrze na środku siatki spisywała się Indy Baijens. Dopiero w końcówce partii radomianki popełniły dwa błędy, co skrzętnie wykorzystały przyjezdne. Dokładając udany atak zyskały trzy oczka przewagi 24:21. Choć gospodynie odrobiły część strat 24:23, to blok podopiecznych Ferhata Abkasa zakończył partię wynikiem 25:23.

Na początku drugiego seta radomianki uzyskały trzy punkty przewagi 6:3 i przez dłuższą część partii ją utrzymywały 13:10. Policzanki powoli odrabiały straty. Dzięki udanym atakom Martyny Grajber oraz Indy Baijens nie tylko odrobiły straty, ale w połowie seta wyszły na prowadzenie 16:14 i teraz one pilnowały wyniku. Radomianki nie odpuszczały i walczyły, jednak trudno było im przebić się przez blok policzanek, same też popełniały błędy, przez co punkty trafiały na konto rywalek. Partię wygrały podopieczne Ferhata Abkasa 25:20.

Trzecia odsłona była ostatnią szansą dla radomianek na zmianę wyniku w meczu. Nie udało im się jednak tego dokonać, bowiem ich gra całkowicie się posypała. Nieskuteczna w ataku była przede wszystkim liderka Bruna Honorio Marques, jej koleżanki również popełniały proste błędy, które nie dawały szansy na odrobienie straty, która w połowie partii wynosiła już sześć oczek 16:10. Policzanki za to kontrolowały sytuację na boisku, z każdą akcją powiększając przewagę 21:14. Ostatecznie podopieczne Ferhata Abkasa wygrały partię do 17.

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: Radomka – Chemik 0:1

Drugi mecz rozegrany zostanie w czwartek (1 kwietnia) o godz. 20:30 w Policach.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Chemik Police 0:3 (23:25, 20:25, 17:25)

Radomka: Bjelica 14, Samara Rodrigues 6, Bruna Honorio 8, Bałucka 3, Łukasik 12, Skorupa 4, Witkowska (libero) oraz Twardowska, Moskwa.

Chemik: Grajber 7, Kowalewska, Kąkolewska 9, Brakocevic 19, Baijens 10, Strantzali 4, Maj-Erwardt (libero) oraz Łukasik, Mędrzyk 8, Bałdyga, Jack Kisal.

MVP: Paulina Maj-Erwardt (Chemik).