full screen background image

Radomka Radom na zapleczu ekstraklasySiatkarki MKS Leclerc Radomka Radom  w sezonie 2017/2018 będą występowały w I lidze. Zastąpią na tym szczeblu rozgrywek ekipę KU AZS Politechniką Opolską.

W ubiegłym sezonie siatkarki z Radomia słabo spisywały się w rozgrywkach II ligi kobiet, w których to walka o utrzymanie zakończyła się sukcesem. Po zakończeniu zmagań ligowych zarząd drużyny zgłosił akces do gry w I lidzie, składając odpowiednie dokumenty w PZPS.

Przypomnijmy, że nowym szkoleniowcem Radomki został Jacek Skrok, który pierwsze kroki stawiał właśnie w Radomiu. Ostatnim miejscem pracy nowego szkoleniowca był ekstraklasowy Developres Rzeszów, z którego został zwolniony w skandaliczny sposób. Jacek Skrok oddał nerkę dla swojego syna, który potrzebował przeszczepu. Po tym zabiegu trener przebywał na zwolnieniu lekarskim z powodu rekonwalescencji po zabiegu. W tym czasie Rada Nadzorcza rzeszowskiej drużyny zdecydowała zwolnić Jacka Skroka, a w jego miejsce zatrudnić nowego szkoleniowca.

Jacek Skrok swoja karierę trenerską rozpoczynał w Czarnych Radom, z którymi zdobył, jako trener, brązowy medal w 1995 roku. Później był trenerem m.in. Radomki Radom, Danteru Poznań, Jadaru Radom, BKS Stal Bielsko Biała. Jacek Skrok do Radomki wraca równo po 20 latach przerwy.

Oprócz przybycia nowego szkoleniowca do Radomki dołączyły również nowe zawodniczki, tj.: rozgrywające: Aleksandra Przepiórka i Maja Pelczarska, atakująca Maja Szczepańska, środkowa Katarzyna Śmieszek oraz libero Olga Samul.

Komentarze