Radomscy lekkoatleci nie pozostawili złudzeń kto jest najlepszy w tym sporcie !

W dniach 7-9 lipca w Toruniu odbywają się 71. PZLA Mistrzostwa Polski U-20. Podczas, których z sukcesami startują radomscy lekkoatleci.

Radomscy lekkoatleci podczas 71. PZLA Mistrzostw Polski U-20 w Toruniu wywalczyli łącznie 12 medali, z czego aż 8 to złote krążki. Bezapelacyjnie wygrali klasyfikację medalową i punktową. Drugi w klasyfikacji AZS Lublin miał zaledwie cztery medale w tym dwa złote. Jednym słowem RLTL ZTE Radom zmiażdżył konkurencję !

Tak jak pisaliśmy wcześniej medale wywalczyli w biegu na 3000 metrów Mateusz Dębski z czasem 8:34.58. Martyna Kotwiła w sprincie na 100 metrów kobiet wywalczyła srebrny medal z czasem 11.79. Kolejne złoto wywalczył w biegu na 800 metrów Patryk Kozłowski, osiągając wynik 1:50.79. W biegu na 400 metrów przez płotki radomianki zajęły dwa pierwsze miejsca. Złoty medal wywalczyła Natalia Wosztyl(czas: 59.38), przed Izabelą Smolińską, która ustanowiła za to rekord życiowy (59.93). Piąta na mecie była Zofia Praczukowska (61.76). Kolejne złoto „wybiegała” sztafeta 4×100 metrów kobiet w składzie Weronika Tkaczyk, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska, Martyna Kotwiła wygrywając zdecydowanie (46.17), wyprzedzając drugie na mecie sprinterki z Podlasia Białystok o prawie 1,5 sekundy. Joanna Hajdrowska była kolejną osobą, która zdobyła złoto. W rzucie oszczepem jej oszczep powędrował na odległość 53,36 metrów. W tej samej dyscyplinie drugie miejsce wywalczył Dominik Wabik (68.86 m).

W ostatnim trzecim dniu mistrzostw zawodnicy RLTL ZTE Radom dorzucili jeszcze kilak krążków. Kolejny medal (trzeci) wywalczyła Martyna Kotwiła (23.61), która w biegu na 200 m zrewanżowała się Klaudii Adamek. Rekord życiowy (3:49.49) i kolejne złoto na swoje konto zapisał Patryk Kozłowski, który rywalizował w biegu na 1500 metrów. Trzeci na tym dystansie był Mateusz Dębski (3:50.73)

Na osłodę pozostał nam występ sztafety 4×400 metrów Pań w składzie: Izabela Smolińska, Zofia Praczukowska, Weronika Tkaczyk, Natalia Wosztyl. Piękne i utalentowane zawodniczki RLTL ZTE Radom nie pozostawiły cienia złudzeń rywalkom, wyprzedzając drugie na mecie zawodniczki Podlasia Białystok o niespełna 5 sekund !

Robert Mnich był bliski medalu w biegu 400 metrów przez płotki, w którym zajął czwarte miejsce. Wartym zaznaczenia był występ Joanny Hajdrowskiej, która wystartowała również w pchnięciu kulą i uplasowała się na ósmym miejscu.
Finał B sprintu mężczyzn na 100 m wygrał Michał Czyż z Orląt Radom (11.91).