Radomscy maturzyści z lepszym wynikiem od krajowegoPrawie 90% w liceach i ponad 70% w technikach – tle radomskich uczniów zdało tegoroczną maturę. W sumie w Radomiu egzamin dojrzałości zaliczyło ponad 81% absolwentów radomskich szkół średnich

Ponad 81% absolwentów radomskich szkół średnich zdało maturę. To wynik lepszy od średniej krajowej i od średniej w województwie mazowieckim. Najlepiej wypadli absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych, gdzie zdali wszyscy. W IV LO im. T. Chałubińskiego i VI LO im. J. Kochanowskiego pozytywny wynik uzyskało ponad 99% zdających – informuje Agnieszka Grabska, dyrektora Wydziału Edukacji UM Radom.

Tuż za nimi znalazły się: I LO im. M. Kopernika (97,4%), III LO im. D. Czachowskiego (96,6%), Zespół Szkół Plastycznych (95%) i V LO im. R. Traugutta (90,4%). Jeśli zaś chodzi o technika, to najlepiej poszło absolwentom Zespołu Szkół Elektronicznych (95%) oraz Zespołu Szkół Technicznych (80,2%).

Jak podkreśla Radosław, dyrektor XII LO w Radomiu – tegoroczna matura była szczególna. Przeprowadzano ją w reżimie sanitarnym, w czerwcu, a nie jak zwykle w maju.

W tym roku aby zdać maturę, trzeba było uzyskać co najmniej 30 procent punktów z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym, czyli języka polskiego, matematyki i języka obcego. Ci, którym nie powiodło się w czerwcu – do egzaminów poprawkowych będą mogli podejść we wrześniu.

Do egzaminu dojrzałości przystąpiło w tym roku 2400 uczniów radomskich szkół średnich.

KomentarzeCLOSE
CLOSE