Radomscy maturzyści ze średnią wyższą od krajowej2170 maturzystów – tylu absolwentów liceów ogólnokształcących i techników prowadzonych przez Gminę Miasta Radomia zdało w tym roku egzamin dojrzałości. To wynik na poziomie 83% czyli lepszy rezultat zarówno w porównaniu ze średnia krajową, jak i osiągnięciami zeszłorocznych maturzystów

Radomscy maturzyści ze średnią wyższą od krajowej – absolwenci liceów ogólnokształcących i techników prowadzonych przez Gminę Miasta Radomia uzyskali w maju zdawalność na poziomie 83% przy średniej ogólnopolskiej wynoszącej 74,5%. Jest to także lepszy rezultat w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdzie zdawalność wyniosła 81,6%. Zdaniem wiceprezydent Radomia Katarzyny Katarzyny Kalinowskiej – tegoroczne wyniki radomskich maturzystów są sukcesem, zwłaszcza że uczniowie musieli przygotowywać się do egzaminu dojrzałości w domach biorąc udział w zajęciach online.

Najwyższą zdawalność w Radomiu w przypadku liceów ogólnokształcących uzyskali uczniowie XIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów. Tu zdali wszyscy spośród 15 maturzystów. W czołówce znalazły się ponadto: I LO im. Mikołaja Kopernika, IV LO im. Tytusa Chałubińskiego i VI LO im. Jana Kochanowskiego. W grupie absolwentów radomskich szkół zawodowych najlepszym wynikiem natomiast mogą pochwalić się uczniowie z Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych. Osiągnęli oni zdawalność na poziomie 95% Tuż za „Elektronikiem” uplasowały się Zespół Szkół Plastycznych oraz Technikum w Zespole Szkół Technicznych.

W roku szkolnym 2020/2021 w samorządowych szkołach w Radomiu do matury przystąpiło 2604 absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Egzamin dojrzałości zdało w sumie 2170 maturzystów.

Komentarze