full screen background image
Search

Radomska Karta Miejska – wręczenie nagródZwycięzcy konkursu na grafikę Radomskiej Karty Miejskiej nagrodzeni. Laureaci dwóch pierwszych miejsc ex aequo: Zuzanna Mrowiec-Podeszwa i Przemysław Wrochna otrzymali po 2500 złotych brutto oraz roczne bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla siebie i swojej rodziny. Trzecie miejsce zajął Ernest Seweryn, który otrzymał 1000 złotych brutto i roczne bezpłatne przejazdy. Dziś, 7 maja w radomskim magistracie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom, których projekty już za kilka tygodni znajdą się na rewersie Karty Miejskiej.

Przypomnijmy, że do konkursu Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji zostało zgłoszonych 30 prac. Ocenie komisji konkursowej zostało poddanych 28, bo dwie nie spełniły wymogów regulaminowych (jedna była przysłana po terminie, a druga miała niewłaściwe wymiary). Spośród ocenianych prac jury, w którego składzie byli przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji oraz Urzędu Miejskiego, wybrało dziesięć najlepszych. Przeszły one do drugiego etapu, czyli do głosowania na oficjalnym profilu MZDiK na Facebooku. Internauci mogli wybierać najlepsze – ich zdaniem – grafiki, klikając w ikonkę „lubię to”.

– Przede wszystkim gratuluję laureatom oraz radomianom, którzy wzięli udział w konkursie. Ogłaszając ten konkurs chcieliśmy, żeby Radomska Karta Miejska była interesująca wizualnie. Do tej pory wydano 66,5 tys. kart. Czekamy na wydanie blisko kolejnych 1,5 tys. kart. W ramach idei budowy Strefy Wygodnego Ruchu chcemy, aby komunikacja miejska była jak najatrakcyjniejsza. Myślę, że Radomska Karta Miejska z nową wizualizacją będzie wpływała na pozytywny odbiór naszej komunikacji publicznej – mówi prezydent Radosław Witkowski.

– Radomska Karta Miejska, która funkcjonuje w naszym mieście od 2014 roku to zdecydowanie tańsze bilety i większe możliwości. Już dziś złożymy zamówienie na kolejną partię Kart Miejskich z czego każdy z laureatów będzie miał po 4 tys. kart z swoim projektem na rewersie – zapewnia wiceprezydent Konrad Frysztak.

Przypominamy, że Radomskie Karty Miejskie wydawane są bezpłatnie w Urzędzie Miasta.

Więcej na temat rozstrzygnięcia konkursu na Radomską Kartę Miejską dowiesz się tutaj.

Komentarze