full screen background image

Radomski Festiwal KarieryRadomscy uczniowie będą mogli zapoznać się z możliwościami lokalnych firm i wziąć udział w warsztatach z robotyki. To w ramach Radomskiego Festiwalu Kariery. W wydarzeniu weźmie udział 30 radomskich firm z branży metalowej czy spożywczej

Warsztaty z zakresu programowania robotów, projektowania stron internetowych czy automatyki – z tego będą mogli skorzystać uczniowie w ramach Radomskiego Festiwalu Kariery. Celem wydarzenia jest promocja lokalnego przemysłu wśród uczniów szkół podstawowych oraz doradców zawodowych – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Radomski Festiwal Kariery to wydarzenie, które zdaniem Krzysztofa Symeli z Instytutu Technologii Eksploatacji przypomina przegląd zawodów. Prelegenci będą rozmawiać z młodzieżą o kierunkach kształcenia. Chodzi o to, by uczniowie zapoznali się z ofertą radomskim firm i pod nią dopasowali ścieżkę edukacji.

Jak oddaje wiceprezydent Karol Semik, wydarzenie ma pomóc ósmoklasistom w wyborze szkoły ponadpodstawowej – mówi wiceprezydent Karol Semik.

Radomski Festiwal Kariery odbędzie się w środę w Instytucie Technologii Eksploatacji.

Wydarzenie organizowane jest w Radomiu po raz pierwszy. Festiwal wpisuje się w obchody 10. ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Komentarze