full screen background image

Radomski Kalejdoskop Kulturowy – JaponiaW sobotę odbędzie się trzecia odsłona Radomskiego Kalejdoskopu Kulturowego. Tym razem tematem będzie Japonia. Będzie to wydarzenie z cyklu „Poznajemy potrawy i obyczaje innych regionów – Budżet Obywatelski 2019”

Podczas imprezy odbędą się warsztaty kulinarne z degustacją, warsztaty kaligrafii, pokazy strojów, animacje i zabawy tematyczne dla dzieci, pokaz muzyczno-taneczny i projekcja filmowa. Wszystkie wydarzenia są otwarte i bezpłatne dla uczestników.

Impreza rozpocznie się o godzinie 15. Przez cały czas trwania wydarzenia będzie odbywać się piknik kulturowy, w którym dzieci będą mogły wziąć udział w animacjach, zabawach i konkursach. Najmłodsi będą samodzielnie tworzyć smoki, przemienią się w sumo, samurajów, judoków, Japonki w kimonie, poznają sztukę origami, nauczą się japońskiego pisma i zrobią… sushi. Dodatkowo dzieci będą mogły pobawić się w kulkach, układać klocki, robić prace plastyczne, czytać książki, pobawić się w piasku lub wziąć udział w zabawie z chustą animacyjną.

Będzie też można zapoznać się z japońskim rękodziełem i autorską biżuterią noszoną zarówno tradycyjnie jako ozdoba do włosów i kimona, jak i w zupełnie nowoczesnej postaci broszek lub kolczyków. Do Amfiteatru zawita również InuGami Kimono, które będzie prezentować tradycyjne stroje japońskie. Będzie można obejrzeć kimona i przymierzyć wybrane modele oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

„Radomski Kalejdoskop Kulturowy: Japonia” to wydarzenie, w którym będzie można poznać elementy odległej kultury bez dalekich podróży. To spotkania z pasjonatami, specjalistami i miłośnikami Japonii, dzięki którym każdy będzie mógł poszerzyć swoje horyzonty, a być może zacząć planować realną podróż na wyspy zachodniego Pacyfiku.

„RADOMSKI KALEJDOSKOP KULTUROWY: JAPONIA” – HARMONOGRAM

Piątek, 12 lipca 2019 r., MOK Amfiteatr, ul. Parkowa 1, Radom

15:00 – 16:30
WARSZTATY JAPOŃSKIEJ KALIGRAFII
Prowadzenie: dr Jadwiga Rodowicz-Czechowska, Waldemar Czechowski

16:30 – 17:30
ROZSMAKUJ SIĘ W JAPONII
Warsztaty kulinarne – onigiri z Yaki Kingu.
Prowadzenie: Yumiko i Daniel Gajewscy

15:00 – 21:30
JAPOŃSKI PIKNIK KULTUROWY
Animacje dla dzieci. Warsztaty plastyczne. Pokazy japońskich strojów. Japońska biżuteria. Konkursy tematyczne.
Prowadzenie:
Madagaskar – animacje dla dzieci
InuGami Kimono
Wisteria Gardens

17:30 – 18:30
JAPONIA – TAK DALEKO, TAK BLISKO.
Spotkanie z gośćmi z Japonii.
Prowadzenie: dr Jadwiga Rodowicz-Czechowska

19:00 – 20:00
WIRTUALNE PODRÓŻE PO JAPONII
Multimedialna wystawa zdjęć, prezentacja filmów.
Prowadzenie: Waldemar Czechowski

20:00 – 21:00
POKAZ TAŃCA JIUTAMAI
Spektakl muzyczny.
Prowadzenie: Hana Umeda

21:15 – 23:30
OTWARTA PROJEKCJA FILMOWA
„Złodziejaszki”, reż. Hirokazu Koreeda

Komentarze