full screen background image

Radomski Kalejdoskop Kulturowy – NiemcyNiemcy to kolejne państwo, jakie będzie bohaterem Radomskiego Kalejdoskopu Kulturowego. Poznamy ich potrawy i zwyczaje

W świat niemieckich kulinariów, odkrywając tajniki powstawania ciasta cebulowego wprowadzi nas Bettina Wiengarn. Bettina pochodzi z Münster w Niemczech, jest dyrektorem corocznego festiwalu filmów krótkometrażowych dla młodzieży w Saksonii-Anhalt oraz dyrektorem wykonawczym Offener Kanal Magdeburg.

Będzie wiele atrakcji

O godzinie 16 Klaudia Kuchtyk zapozna nas z „Niezapomnianymi Songami Bertolda Brechta”. Klaudia Kuchtyk jest aktorką teatralną, dubbingową i filmową, która użycza głosu wielu postaciom z bajek i seriali. Należy do grupy wokalistów Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia. Akompaniował jej będzie Przemysław Zalewski.

O godz. 18 dr Ewa Turkowska – literaturoznawczyni i germanistka – zaprowadzi nas w wirtualną podróż po Niemczech, opowiadając o kulturze tego kraju. W czasie tej podróży spotkamy się z gośćmi wprost z Niemiec, związanymi z Offener Kanal Magdeburg.
Na koniec, o godz. 19 odbędzie się otwarty pokaz filmu „Toni Erdmann” w reżyserii Maren Ade.
Równolegle będzie trwać piknik kulturowy, na którym m.in.: odbędą się animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne oraz konkursy tematyczne przygotowane przez Madagaskar – animacje dla dzieci.

W programie animacji:

• zabawy kreatywne: budowa Bramy Brandenburskiej,
• eksperymenty i doświadczenia: „Bądź jak Albert Einstein”,
• taniec i akrobacje przy muzyce Johna Sebastiana Bacha,
• gra w memory – kuchnia niemiecka i nie tylko,
• kolorowanki bawarskie,
• taniec animacyjny – Das Lied über mich.

Dzieci będą mogły również pobawić się w kulkach, układać klocki, robić prace plastyczne, poczytać książki, pobawić się w piachu lub wziąć udział w zabawie z chustą animacyjną.

Radomski Kalejdoskop Kulturowy – Niemcy odbędzie się w sobotę, 13 lipca w Amfiteatrze.

Komentarze