full screen background image
Search

Radomski PiS skrobie marchewkę prezydentowi miasta


Przebudowa Alei Wojska Polskiego po raz kolejny znalazła się na tapecie radomskich członków PiS-u. Tym razem przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do prezydenta Radosława Witkowskiego o przyśpieszenie działań związanych z wybraniem wykonawcy robót.

– Cieszymy się, że wreszcie nastąpiło otwarcie ofert podmiotów, które ubiegają się, aby tę drogę remontować – mówił wiceminister MON Wojciech Skurkiewicz. – Ta niebagatelna kwota to 137 mln zł, czyli najtańsza złożona oferta. Bez wątpienia jest ona warta rozważenia. Apelujemy do prezydenta Radomia, by jak najszybciej podjął działania i wyłonił wykonawcę przebudowy al. Wojska Polskiego. Każdy dzień upływający jest na wagę złota.

Przebudowa Alei Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego to inwestycja, która w 80-procentach zostanie sfinansowana z budżetu państwa, o czym przypomniała poseł Anna Kwiecień. – Miasto otrzymało od Skarbu Państwa ogromną kwotę na tę inwestycję, czyli 93 mln zł. Jesteśmy skłonni współpracować z panem prezydentem i chcemy wspierać nasze miasto. Najlepszym dowodem jest danie przez rząd Prawa i Sprawiedliwości tak wielkich środków na budowę jednej z najważniejszych arterii Radomia. To nią jest Aleja Wojska Polskiego.

Koniec budowy nowej al. Wojska Polskiego datuje się na rok 2020.

Informacje na temat otrzymanego dofinansowania ze Skarbu Państwa znajdziesz tutaj.

KomentarzeCLOSE
CLOSE