full screen background image
Search

Radomski romans PO i Nowoczesnej


Radomskie struktury Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej podpisały porozumienie w sprawie wspólnej listy w wyborach samorządowych. Polityczny duet przedstawił również swojego kandydata na prezydenta Radomia. Zgodnie z zapowiedziami jest nim Radosław Witkowski.

– Stało się faktem, że Platforma Obywatelska i Nowoczesna idą ze wspólnych list do wyborów samorządowych. Naszym kandydatem na prezydenta Radomia, jest tak jak mówiliśmy od początku, Radosław Witkowski. Mając świadomość tego, że Radom ma dobrego gospodarza jesteśmy przekonani, że kandydatura Radosława Witkowskiego poparta również przez nasze struktury jest trafną decyzją – mówił Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

– Radom jest kolejnym miejscem, w którym finalizujemy porozumienie, o którym w Polsce jako pierwsi powiedzieliśmy. Platforma Obywatelska i Nowoczesna w wyborach samorządowych będą razem i wspólnie tworzymy koalicję. Samorząd wymaga obrony, bo grozi mu centralizacja. Trzeba samorząd wzmocnić, by radomianie nadal mieli wpływ na podejmowane decyzje dotyczące spraw lokalnych. Niezależnie jednak od politycznego kontekstu, chciałbym powiedzieć, że tak dynamicznie zmieniający się Radom napawa dumą. Teraz trzeba się zastanowić jak tę dynamikę zwiększyć. Ciesze się, że nowocześnie myślący ludzie zasilają drużynę Radosława Witkowskiego – stwierdził Andrzej Halicki, przewodniczący PO na Mazowszu.

– Radomianie chcą żyć i pracować w nowoczesnym mieście. Potrzebują bezpieczeństwa, chcą dobrze zarabiać, chcą mieć alternatywy spędzania wolnego czasu, chcą żeby miasto było przyjazne i nikogo nie wykluczało. Odpowiedzialny samorządowiec to taki, który wsłuchuje się w głos mieszkańców i korzysta z ich mądrości. Odpowiedzialny samorządowiec to taki, który nie jest przyspawany do szyldu partyjnego, który potrafi rozmawiać ze wszystkimi w interesie mieszkańców i samego miasta. Takie właśnie postrzeganie samorządu nas połączyło – podsumowała Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca struktur Nowoczesnej w Radomiu.

Wybory samorządowe 2018 odbędą się w dzień wolny od pracy między 17 października a 9 listopada.

Komentarze