full screen background image

Radomski Rower Miejski zakończył sezonRadomski Rower Miejski zakończył sezon. Od kwietnia do października mieszkańcy mogli korzystać z 270 jednośladów rozlokowanych w 27 stacjach na ternie miasta. Najczęściej rowery były wypożyczane przy Placu Konstytucji, dworcu PKP i na Borkach. W tym roku w systemie Radomskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się ponad 3700 osób, ale w porównaniu z ubiegłym sezonem liczba wypożyczeń jednośladów spadła

82 i pół tysiąca wypożyczeń – z takim wynikiem kończy sezon Radomski Rower Miejski. W porównaniu z ubiegłym rokiem mieszkańcy rzadziej przemieszali się na tych jednośladach. Niewykluczone, że powodem spadku wypożyczeń Radomskiego Roweru Miejskiego były usterki systemu i problemy techniczne, z którymi musieli się zmagać użytkownicy – mówi Robert Dębicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Podczas minionego sezonu radomianie mieli do dyspozycji 270 rowerów rozlokowanych w 27 stacjach na terenie miasta. Jak już zapowiada Dębicki, liczba stacji w nowym sezonie się nie zwiększy.

W tym roku kończy się także umowa z dotychczasowym operatorem Radomskiego Roweru Miejskiego. Współpraca zdaniem Dębickiego nie spełniała oczekiwań MOSiR-u. Wraz z wygaśnięciem umowy rowery stają się własnością miasta. W przeciągu miesiąca ma zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie nowego operatora, czyli firmy zajmującej się obsługą techniczną jednośladów.

Średni czas wypożyczenia jednego roweru wyniósł w tym sezonie 19 minut i 26 sekund.

Łączna liczba użytkowników Radomskiego Roweru Miejskiego wynosi ponad 21 tysięcy osób.

Komentarze