Radomski szpital przenosi pacjentówRadomski Szpital Specjalistyczny wypisuje pacjentów. To dlatego, że w lecznicy ma być stworzony oddział zakaźny z dwustoma łóżkami dla chorych na COVID-19 w tym dziesięcioma intensywnej terapii

Jest już ich około 30, a docelowo ma być 200 – tylu „covidowych” pacjentów ma trafić do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Tak zadecydował wojewoda mazowiecki, który polecił miejskiej lecznicy powiększenie oddziału zakaźnego. Teraz w placówce ma się znaleźć 200 łóżek dla osób z koronawirusem w tym 10 łóżek intensywnej terapii.

To wiąże się z wypisaniem lub przeniesieniem pacjentów, którzy trafili do radomskiego szpitala z powodu innych chorób – mówi Elżbieta Cieślak, rzeczniczka miejskiej lecznicy. Ten proces sukcesywnie trwa. Do tej pory przeniesiono już pacjentów m.in. do szpitali w Kozienicach czy Nowym Mieście. Na oddziałach Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zostało jeszcze 100 chorych do wypisania lub przeniesienia.

Wydzielenie 200 łóżek dla chorych na COVID-19 wiąże się z wyłączeniem w radomskim szpitalu większości oddziałów i logistycznym przygotowaniem lecznicy. To czasochłonny proces – dodaje Cieślak.

Przypomnijmy, wojewoda mazowiecki wydał decyzję o powiększeniu oddziału zakaźnego w radomskim szpitalu po upływie niespełna trzech tygodni od momentu ponownego przekształcenia miejskiej lecznicy z jednoimiennego w wielospecjalistyczny.

KomentarzeCLOSE
CLOSE