full screen background image

Radomski Tydzień Komunikacji Interpersonalnej„Mniej mów, więcej rozmawiaj!” – to hasło przyświecające Radomskiemu Tygodniowi Komunikacji Interpersonalnej, wyjątkowej imprezie organizowanej przez XI LO. im. Stanisława Staszica w Radomiu przy współpracy z Radomskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-30 listopada br.

W dobie internetu i mediów społecznościowych kontakt z żywym człowiekiem zaczyna zastępować rozmowa online. To zjawisko występuje zwłaszcza wśród nastolatków. Młodzież nie potrafi porozumieć się z dorosłymi i odwrotnie. To problem, którzy zauważyli w zeszłym roku nauczyciele z XI LO. – Często jest tak, że mówimy i mówimy, a nie bardzo wiemy o co chodzi, nie bardzo się słyszymy. Zależy nam na tym żeby uczniowie podczas tego tygodnia myśleli, analizowali sytuacje związane z komunikacją, z barierami komunikacyjnymi i właściwym słuchaniem – mówiła dyrektor XI LO, Elżbieta Bocheńska.

Jak przyznała anglistka Małgorzata Ignatiuk, młodzi ludzie są zblokowani. Wynika to ze współczesności i tego, że w dzisiejszych czasach dzieci są wychowywane inaczej niż kiedyś. Młodzież nie jest otwarta i boi się uwalniać emocje, zwłaszcza podczas rozmowy w obawie przed niewłaściwym odbiorem ze strony rozmówców. Reakcją na tę sytuację jest organizowany po raz drugi Radomski Tydzień Komunikacji Interpersonalnej. Program imprezy skierowany jest do uczniów, ale zaproszeni są również nauczyciele, psycholodzy, pedagodzy oraz rodzice, którzy czują potrzebę wzbogacenia swojej wiedzy na temat komunikacji i udoskonalenia swoich dotychczasowych umiejętności interpersonalnych.

Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego.

Szczegółowy program Radomskiego Tygodnia Komunikacji Interpersonalnej znajdziesz tutaj.

Komentarze