full screen background image
Search

Radomskie bloki wyróżnione przez Apple’a


Seria minimalistycznych zdjęć zawierająca kolorowe radomskie bloki z okolicznych osiedli została wyróżniona przez największą firmę technologiczną na świecie – Apple. Autorem projektu jest radomianin i fotograf samouk, Patryk Wikaliński.

Pastelowe radomskie bloki uchwycone w obiektywie Patryka Wikalińskiego dotarły już do ponad 7 milionów osób na całym świecie. – Jeździłem po świecie i fotografowałem budynki. To ewoluowało do znalezienia sobie swoistego miejsca, bo uważam, że każdy fotograf powinien mieć wyróżniający go styl. Ja utożsamiam się z minimalizmem i uwielbiam w ten sposób tworzyć. Dostrzegłem, że w Radomiu wysoką architekturę zastępują kolorowe bloki. Nie wszystkim się one podobają, a ja chciałem sprawić, żeby mieszkańcy inaczej spojrzeli na te budynki, i na otoczenie w jakim mieszkają. Zdjęcia te zostały dostrzeżone przez serwisy poświęcone fotografii oraz firmę Apple. Seria została opublikowana na kanale firmy na portalu społecznościowym Instagram w formie ciekawej animacji moich zdjęć – opisywał Patryk Wikaliński.

Radomski fotograf jest pierwszą osobą w Polsce, która otrzymała tak duże wyróżnienie od firmy Apple w osobnym poście w całości poświęconym autorowi. – Takie wyróżnienie jest czymś bardzo rzadko spotykanym i tym samym pozwoliło mi na znalezienie się w gronie najlepszych fotografów mobilnych na świecie. Myślę, że jest to doskonała promocja Radomia, mojego rodzinnego miasta. Do swojego portfolio chciałbym dodać kolejne zdjęcia z Radomia, pokazując mieszkańcom, że mamy się czym pochwalić. Warto nadmienić, że jako fotograf mobilny tworzę tylko i wyłącznie za pomocą telefonu komórkowego, narzędzia noszonego na co dzień w kieszeni. Jak się okazuje, omijając pewne ograniczenia buduje się kreatywność – mówił Patryk Wikaliński. 

Wyróżnione zdjęcia przez Appla’e

Więcej kolorowych zdjęć z Radomia autorstwa Patryka Wikalińskiego znajdziesz tutaj.

Komentarze