full screen background image

Radomskie Groty wzmocnią Wojsko PolskieTo kolejne zamówienie Sił Zbrojnych RP z Fabryki Broni „Łucznik”. Tym razem radomski zakład wyprodukuje kolejnych 18 tysięcy sztuk karabinków MSBS GROT. Broń trafi do wszystkich rodzajów wojsk

Groty z „Łucznika” wzmocnią Wojsko Polskie. Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej otrzymają kolejnych 18 tysięcy sztuk karabinków MSBS GROT wyprodukowanych przez radomską Fabrykę Broni. Wartość zamówienia opiewa na ponad 177 mln zł. Umowę na dostawę radomskich Grotów podpisał dziś w siedzibie spółki Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Radomska broń, która jest już na wyposażeniu nie tylko armii, ale także Straży Granicznej, trafi do wszystkich rodzajów wojsk. Jak podkreśla Adam Suliga, prezes zarządu Fabryki Borni „Łucznik” – karabinek MSBS GROT to w swojej klasie broń unikalna w skali światowej. System umożliwia tworzenie różnych konfiguracji broni w układach kolbowych i bezkolbowych.

Dostawy 18 tysięcy sztuk karabinków MSBS GROT odbędą się do 2022 roku.

Przypomnijmy, Fabryka Broni „Łucznik”- Radom jest producentem i dostawcą broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz wszystkich służb mundurowych. Prowadzi działalność eksportową w zakresie rynku wojskowego oraz cywilnego.

Komentarze