full screen background image

Radomskie lotnisko – kropka nad iPrezydent Radosław Witkowski podpisał ostatnie dokumenty dotyczące przekazania zarządzania radomskim lotniskiem na rzecz Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. – Tutaj kończy się rola miasta w tym przedsięwzięciu, PPL ma otwartą drogę do rozpoczęcia inwestycji. Od tej chwili będziemy codziennie przyglądać się postępowi prac – zapowiedział włodarz Radomia.

– Podpisałem ostatnie dokumenty, które otwierają Przedsiębiorstwu Państwowemu „Porty Lotnicze” drogę do realizacji zapowiadanej inwestycji w wysokości miliarda złotych. Regionalne lotnisko ma zacząć swoją działalność w 2020 roku. Mam nadzieję, że będzie to biegun wzrostu w naszym mieście. Liczę, że w obrębię radomskiego portu powstanie odpowiednia infrastruktura drogowa i kolejowa, poprawiająca możliwości naszego miasta i uatrakcyjniająca go wobec potencjalnych inwestorów, którzy będą chcieli lokalizować swoje firmy w nowej dzielnicy przemysłowej powstającej na Wólce Klwateckiej – mówił prezydent Radosław Witkowski. (Więcej o dzielnicy przemysłowej przeczytasz tutaj).

– Liczę, że w związku z inwestycją PPL-u na Sadkowie polski rząd przyśpieszy takie przedsięwzięcia jak budowa drogi ekspresowej S12 oraz budowa linii kolejowej między Warszawą a Krakowem czy Rzeszowem a Łodzią. Inwestycja związana z działalnością radomskiego lotniska to to olbrzymia szansa dla naszego miasta i mam nadzieję, że po tylu miesiącach twardych negocjacji, które spędziliśmy w PPL-u czy w Ministerstwie Infrastruktury w obecności choćby pana wicemarszałka Adama Bielana, wreszcie sfinalizowaliśmy to przedsięwzięcie.  W tym miejscu chciałabym zwrócić uwagę na jednostkę wojskową zlokalizowaną na Sadkowie. Nie wyobrażam sobie, że inwestycja PPL-u „wypchnie” tę jednostkę z naszego miasta. Mam nadzieję, że wicemister MON Wojciech Skurkiewicz zadba o to, by jednostka wojskowa w dalszym ciągu funkcjonowała w Radomiu, bo to także miejsca pracy dla radomian – podkreślił prezydent Radosław Witkowski.

Relacja z uroczystości związanej z przekazaniem radomskiego lotniska PPL-owi jest tutaj.

 

Komentarze