full screen background image

RCS pod lupą minister z PiSMinisterstwo Sportu i Turystyki ocenia budowę Radomskiego Centrum Sportu. To ten resort przekazał miastu 34 miliony złotych dofinansowania na inwestycję, która pierwotnie miała zostać ukończona w 2018 roku. Aktualny termin oddania RCS-u do użytku to już styczeń 2021 roku 

To już 3-letnie opóźnienie w budowie Radomskiego Centrum Sportu – zauważają parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Na ich zaproszenie do Radomia przyjechała wiceminister Sportu i Turystyki Anna Krupka, która odwiedziła plac budowy RCS-u. Jej zdaniem to inwestycja nieudolnie nadzorowana przez prezydenta Radosława Witkowskiego.

Przypomnijmy, RCS powstaje od 2016 roku. Na chwilę obecną hala jest gotowa w ponad 80 procentach, a stadion w około połowie. Aktualny termin zakończenia prac przy tej inwestycji to styczeń 2021 roku. Budowa, którą dokańcza firma Betonox, pochłonęła już 111 milionów złotych, z czego 34 miliony to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na halę widowiskowo-sportową – mówi poseł Marek Suski.

Obecnie na placu budowy Radomskiego Centrum Sportu trwa rozbiórka północnej trybuny na stadionie (więcej na ten temat znajduje się tutaj).

Komentarze