Rekrutacja do Dziennego Domu Dla Osób Z AlzheimeremRuszyła rekrutacja do Dziennego Domu Pobytu „Radosna Przystań”. To placówka dedykowana radomianom w początkowej fazie chorób otępiennych. Pierwszy etap naboru, czyli przyjmowanie zgłoszeń, potrwa do czwartku, 13 sierpnia

To wsparcie dla osób w pierwszej fazie chorób otępiennych – Dzienny Dom Pobytu “Radosna Przystań” rozpoczął pierwszy etap rekrutacji. Nabór wniosków potrwa do czwartku, a placówka swoją działalność ma rozpocząć 1 września. “Radosną Przystań” poprowadzi Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Rodzin „Nowe Perspektywy”, które na ten cel otrzymało ponad 3,3 mln zł dotacji z budżetu Mazowsza – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

„Radosna Przystań” dedykowana jest chorym m.in. na Alzheimera, a także w pewnym stopniu ich rodzinom. Kluczowym zadaniem pierwszej tego typu placówki w Radomiu będzie wsparcie dla 18 osób w początkowej fazie chorób otępiennych, w tym ich aktywizacja oraz terapia. Jak wyjaśnia Monika Dudek, prezes stowarzyszenia „Nowe Perspektywy” – podopieczni będą pracować w trzech, sześcioosobowych grupach podczas warsztatów czy zajęć ogólnorozwojowych.

Opłata za pobyt w „Radosnej Przystani” będzie wynosiła 150 zł miesięcznie przeznaczonych na specjalistyczne wyżywienie. Placówka swoją siedzibę znajdzie w budynku przy ulicy Lubońskiego 2 w Radomiu.

KomentarzeCLOSE
CLOSE