Remis i wygrana w środowych sparingach Radomiaka

Remis 3:3 z Motorem Lublin oraz zwycięstwo 5:3 z Orlętami Radzyń Podlaski – to wyniki środowych meczów kontrolnych Radomiaka, które zostały rozegrane na sztucznym boisku przy ul. Rapackiego.

Radomiak Radom – Motor Lublin 3:3 (2:2)
Leandro 14, Meik Karwot 18, Mateusz Radecki 60 – Krzysztof Ropski 24, Szymon Rak 42, Adam Nowak 90

Radomiak: Mateusz Kochalski – Damian Jakubik, Mateusz Bodzioch, Maciej Świdzikowski, Mamadu Candé (65. Kacper Pankowski) – Leandro (35. Dominik Banach), Michał Kaput (70. Dominik Stępień), Meik Karwot, Mateusz Radecki, Miłosz Kozak – Dominik Sokół.

Motor: (I połowa) Sebastian Madejski – Marcin Michota, Ariel Wawszczyk, Rafał Grodzicki, Paweł Moskwik, Filip Wójcik, Kamil Kumoch, Sławomir Duda, Piotr Darmochwał, Szymon Rak, Krzysztof Ropski. (II połowa) Seweryn Kiełpin – Michał Król, Dariusz Łukasik, Maksymilian Cichocki, zawodnik testowany, Dominik Kunca, Sławomir Duda (65 Bartosz Janiszek), Piotr Darmochwał (65 Adam Nowak), Kamil Kumoch, Leszek Jagodziński, Daniel Świderski.

W 14. minucie Zielonych na prowadzenie – fantastycznym uderzeniem prawą nogą z ponad 20. metrów – wyprowadził Brazylijczyk Leandro. Gospodarze po chwili podwyższyli prowadzenie, gdy dośrodkowanie Kozaka wykorzystał Meik Karwot. W 24. minucie kontaktową bramkę zdobył były zawodnik Radomiaka – Krzysztof Ropski, który półwolejem pokonał Kochalskiego. W 42. minucie goście wyrównali, a tym razem sposób na naszego bramkarza znalazł Szymon Rak.

W drugiej części gry sytuacji podbramkowych było już zdecydowanie mniej – nie przeszkodziło to jednak Zielonym, aby znów wyjść na prowadzenie – w 60. minucie po zgraniu głową Sokoła, golkipera Motoru przechytrzył Mateusz Radecki, wpisując się na listę strzelców. Niestety, w ostatniej akcji meczu wynik ustalił Adam Nowak, wykorzystując składną akcję drugoligowca i sparing zakończył się wysokim remisem.

Radomiak Radom – Orlęta Radzyń Podlaski 5:3 (2:1)
Alain Ebwelle 33, Karol Podliński 44, 49, 52, Artur Bogusz 67 – Karol Kalita 45, Jan Bożym 57, zawodnik testowany 65

Radomiak: Jan Szpaderski (46. Filip Majchrowicz) – Artur Bogusz, Łukasz Wiech, Patryk Wołczyński, Adam Banasiak – Morimakan Diane (70. Dominik Banach), Athanasios Scheidt, Dominik Stępień, Alain Ebwelle – Marcel Szymański (70. Kacper Pankowski), Karol Podliński.

Orlęta: Robert Nowacki (46. Patryk Rojek) – Kacper Wiatrak (46. Piotr Kuźma), Szymon Kamiński (70. Karol Kalita), zawodnik testowany (60. Kacper Kania), Karol Rycaj (46. Daniel Kleber), zawodnik testowany (46. Adrian Nowosadko), Michał Kobiałka (46. Bartosz Idzikowski), Albertin (70. Michał Kobiałka), Karol Kalita (46. zawodnik testowany), Jakub Syryjczyk (46. Jan Bożym), zawodnik testowany (46. Arkadiusz Maj).

W 33. minucie kontrę Radomiaka wykończył Alain Ebwelle. Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę na swoje konto zapisał również Karol Podliński, ale ostatnie trafienie w tej części gry należało do gości.

W przeciągu trzech minut drugiej połowy Podliński dwukrotnie pokonał bramkarza Orląt, kompletując hat-tricka. 3-ligowiec nie dawał jednak za wygraną i dość szybko doprowadził do stanu 4:3. Ostatnie słowo należało jednak do Zielonych, a konkretniej Artura Bogusza, który po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania na 5:3 dla podopiecznych trenera Banasika.