Remis Radomiaka w ostatnim meczu kontrolnym

Radomiak Radom zremisował 1:1 z ligowym rywalem – Motorem Lublin w ostatnim sparingu w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Bramkę dla Zielonych zdobył Jan Grzesik.

Mecz odbył się w Centrum Sportowo-Szkoleniowym „Radomiak” na Koniówce. W 17. minucie po składnej akcji gości, Macieja Kikolskiego pokonał Bartosz Wolski. Następnie nasza drużyna zdominowała rywala, jednak nie potrafiła wykorzystać swoich okazji, m.in. Rocha głową, a Jordao nogą uderzali w dogodnych sytuacjach nad bramką.

W drugiej części gry przewaga Radomiaka jeszcze wzrosła i w końcu w 53. minucie, po pięknej akcji Leonardo Rochy, do wyrównania doprowadził Jan Grzesik, który uprzedził bramkarza Motoru. Zieloni do końca walczyli o zwycięstwo, m.in. strzał Alvesa z wolnego fantastycznie wybronił Ivan Brkić, a próba Cichockiego głową powędrowała minimalnie obok bramki lublinian.

Nasz zespół zakończył letnie sparingi remisem. Wcześniej Zieloni zanotowali trzy zwycięstwa i jedną porażkę. W sobotę (20 lipca) Radomiak zainauguruje nowy sezon meczem wyjazdowym z GKS-em Katowice. Początek spotkania o godz. 14:45.

Radomiak Radom – Motor Lublin 1:1 (0:1)
Jan Grzesik 53 – Bartosz Wolski 17

Radomiak: Maciej Kikolski – Jan Grzesik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Zié Ouattara – Leândro, Bruno Jordão, Roberto Alves, Rafał Wolski, João Peglow – Leonardo Rocha.

Motor: (I połowa) Kacper Rosa – Filip Wójcik, Marek Bartoš, Kamil Kruk, Filip Luberecki – Bartosz Wolski, Mathieu Scalet, Krzysztof Kubica – Michał Król, Samuel Mráz, Piotr Ceglarz. (II połowa) Ivan Brkić – Paweł Stolarski, Sebastian Rudol, Kamil Kruk, Patryk Romanowski – Christopher Simon, Marcel Gąsior, Rafał Król – Michał Król, Samuel Mráz (62 Kacper Śpiewak), Mbaye NDiaye.