Remis Radomiaka z ligowym rywalem

Radomiak Radom zremisował 1:1 z Puszczą Niepołomice w meczu kontrolnym rozegranym w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1 ligi.

Pierwsza połowa była wyrównana i senna. W drugiej Radomiak przycisnął. Dużo „wiatru” z przodu robili Fundambu, Abramowicz, Nowakowski czy Górski. W 68. minucie jednak, choć to Zieloni mieli lepsze okazje, ale byli nieskuteczni – to goście objęli prowadzenie, gdy Kryczkę pokonał Szczepaniak.

Radomiak szybko odpowiedział, gdy świetną akcję Nowakowskiego z Abramowiczem, wykończył Górski. Gospodarze mieli jeszcze kilka dobrych sytuacji, ale chociażby Makowski nie wygrał pojedynku „jeden na jeden” z golkiperem Puszczy.

– Taki był plan na dwa pierwsze mecze, by w pierwszej i drugiej połowie grać innymi jedenastkami. Zawodnicy są zmęczeni i przydarzały się błędy, ale było sporo sytuacji, po których mogliśmy zdobyć bramki. Wynik jest sprawiedliwy i myślę, że obie drużyny mogą być bardzo zadowolone z tego sparingu, bo mogliśmy zagrać na naturalnej nawierzchni i to oczywiście oceniam pozytywnie – powiedział po zakończeniu spotkania trener Radomiaka, Dariusz Banasik.

W przyszły weekend Radomiak zagra na wyjeździe z Koroną Kielce.

Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
Maciej Górski 75 – Łukasz Szczepaniak 68

Radomiak: Kryczka – Wiatrak (46′ Nowosadko), Cichocki (67′ Pietrzyk), Pietrzyk (46′ Świdzikowski), Banasiak (46′ Abramowicz) – Leandro (46′ Sokół), Kaput (46′ Makowski), Karwot (46′ Michalski), Mikita (46′ Nowakowski) – Warchoł (46′ Fundambu), Nowak (46′ Górski).

Puszcza: Niemczycki – Furtak, Czarny, Stępień, Mikołajczyk, Sitek, Uwakwe, Kotwica, Serafin, Żurek, Klec oraz Stefanik, Żytek, Górski, Drobot, Wojtaszek, Nowak, Szczepaniak, Bąk, Orłowski.

Sparing, który rozegrany został na bocznym boisku przy ul. Struga, obejrzało około 300 widzów. Foto: Radomiak.pl