Remis Radomiaka z Puszczą

W meczu 17. kolejki Fortuna I ligi Radomiak Radom zremisował przed własną publicznością 1:1 z Puszczą Niepołomice. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to czwarty remis w obecnych rozgrywkach.

W 8. minucie pierwszą dobrą okazję miał Radomiak, ale Górski z kilku metrów nie potrafił pokonać Niemczyckiego. Następnie golkiper Puszczy dobrze obronił strzał głową Abramowicza. W 17. minucie dobra kontra Radomiaka, ale Górski źle zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Mikity.

W 26. minucie, po zamieszaniu podbramkowym, Abramowicz z kilku metrów trafił wprost w bramkarza gości. W 31. minucie Kochalski uratował Zielonych przed stratą gola, świetnie broniąc uderzenie Widejki. W okolicach 35. minuty Kochalski trzykrotnie w przeciągu minuty bardzo dobrze zachował się po groźnych strzałach zawodników Puszczy.

Chwilę później Puszcza objęła prowadzenie. Po rzucie rożnym, Embalo zagrał przewrotką, a futbolówkę z bliska do bramki naszego zespołu wpakował Wiktor Żytek. Przed przerwą mocno, ale też niecelnie kopnął jeszcze Jakubik.

W 48. minucie świetnej okazji dla gości nie wykorzystał Michał Czarny, który zamiast strzelać, źle podawał do jednego z piłkarzy drużyny z Niepołomic. Radomiak jeszcze gorzej wszedł w drugą połowę, aniżeli zakończył pierwszą. W 60. minucie pierwsza groźna akcja Zielonych w tej części gry, ale Makowski trafił w słupek.

W pewnym momencie na boisku miał pojawić się Nowak, ale trener Banasik cofnął zmianę, bo na rozgrzewkę powędrował… Leo, który za kilka minut zameldował się na placu gry. W 75. minucie Winsztal zepsuł dobrą akcję Zielonych. Brazylijczyk oczywiście rozruszał grę Radomiaka. W 79. minucie dograł w pole karny Puszczy, a głową Niemczyckiego pokonał Mateusz Cichocki.

W 83. minucie Hubert Tomalski huknął wprost w poprzeczkę. W ostatniej akcji meczu Kochalski jeszcze pewnie złapał strzał Widejki, a sędzia zakończył pojedynek. Wynik remisowy raczej sprawiedliwy…

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z GKS-em Tychy. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (16 listopada) o godz. 17:00.

Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:1)
Mateusz Cichocki 79 – Wiktor Żytek 37

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski – 14. Damian Jakubik (46, 11. Michał Kaput; 74, 9. Leândro), 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 77. Patryk Mikita, 55. Meik Karwot, 6. Adam Banasiak, 10. Rafał Makowski, 7. Mateusz Michalski (57, 8. Patryk Winsztal) – 22. Maciej Górski.

Puszcza: 22. Karol Niemczycki – 5. Konrad Stępień, 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 18. Bartosz Widejko – 10. Hubert Tomalski, 7. Marcel Kotwica, 25. Wiktor Żytek, 14. Jakub Serafin (88, 19. Marcin Orłowski), 50. Maksymilian Sitek (69, 9. Jakub Bąk) – 70. José Embaló (82, 8. Longinus Uwakwe).

Żółte kartki: Banasiak, Kaput, Karwot – Kotwica, José Embaló, Widejko.

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).
Widzów: 3526.