Remisem kończy Radomiak okres przygotowań do sezonu

Radomiak Radom zremisował 2:2 ze spadkowiczem z Ekstraklasy Górnikiem Łęczna. Był to ostatni mecz kontrolny podopiecznych trenera Jerzego Cyraka przed zbliżającym się sezonem.

Radomiak Radom w środę (19 lipca) rozegrał ostatni mecz kontrolny przed nowym sezonem II ligi. W tym meczu zmierzył się z I – ligowym Górnikiem Łęczna, który w ostatnim czasie borykał się z problemami kadrowymi.

Początek meczu należał zdecydowanie do piłkarzy Radomiaka, którzy w ciągu paru minut stworzyli sobie dogodne sytuacje strzeleckie, a bramkarza Górnika Łęczna dwukrotnie ratował słupek. Po nerwowym początku Górnik opanował sytuację i gra toczyła się w wyrównany sposób. W 25 minucie obrońca łęcznian zagrał piłkę ręką w polu karnym, a „jedenastkę” na bramkę zamienił kapitan „Zielonych” Maciej Świdzikowski.

Jak bywało w poprzednich meczach, tak i w tym Radomiak w drugiej połowie dokonał zmian, niemalże całej drużyny. Jedynymi zawodnikami,którzy rozegrali cały mecz byli: Filip Adamczyk i testowany Daniel Dybiec z Pogoni Siedlce. W 61 minucie spotkania na lewej stronie dość łatwo dał się ograć Rafał Stróżka i w konsekwencji Filip Adamczyk, który do tej pory spisywał się bez zarzutu miał wyjąć piłkę z „sieci”.

Mimo wielu sytuacji,które stwarzał sobie Radomiak to gospodarze wyszli na prowadzenie. W 80 minucie perfekcyjne dośrodkowanie strzałem z woleja wykończył Sebastian Szerszeń. W końcówce meczu Daniel Jakubik wychodząc na czystą pozycję i został powalony przez bramkarza Górnika i sędzia główny tego spotkania, wskazał na „wapno”. Rzut karny na bramkę zamienił Peter Mazan.

Na środowy sparing trener Cyrak nie zabrał w ogóle: Rossi Leandro, Matthieu Bemba, Chinonso Agu, Kamil Cupriak i Michał Grudniewski.

W tym spotkaniu w Radomiaku zagrało dziewięciu testowanych piłkarzy. Byli to:

Dwaj Czesi, których polecił były trener Verner Liczka: Filip Hlupik i Jakub Rolnic, Dawid Jabłoński, Adrian Gapczyński i Patryk Szczepański, wszyscy trzej ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Daniel Dybiec z Pogoni Siedlce, Dominik Kościelniak z MKS Kluczbork, Adam Wolak z KS Chwaszczynko i Michał Kaput z Polonii Warszawa.

Wszyscy testowani zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Trener Cyrak będzie miał nie lada łatwe zadanie, aby wybrać z pośród tej grupy zawodników kogoś do swojej drużyny.

Górnik Łęczna – Radomiak Radomiak Radom 2:2 (0:1)
Suchanek 63′, Szerszeń 82′ – Świdzikowski 26′ (k), Mazan 90′ (k)

Górnik: Prusak (46′ Smug, 90′ Rojek) – Pisarczuk (46′ Turek), Kasperkiewicz (62′ Wiech), Wiech (46′ Jaroszyński), Kosznik (46′ Pacek), Jarecki (46′ Szczerba, 81′ Skałecki), Bonin (46′ Suchanek), Sasin (46′ Karbowy), Tymiński (46′ Szewczyk), Szysz (46′ Rożnowski, 74′ Kryluk), Pitry (46′ Szerszeń)

Radomiak: Adamczyk – Jabłoński (57′ Jakubik), Dybiec (73′ Kaput), Śwdzikowski (57′ Klabnik), Gapczyńki (57′ Stróżka), Kościelniak (57′ Mazan), Wolak (46′ Zakrzewski), Hlupik (46′ Szczepański), Winsztal (57′ Stanisławski), Rolinc (57′ Filipowicz)