Reprezentant Polski U-19 w bramce RadomiakaRadomiak Radom finalizuję kolejny transfer. Tym razem w Radomiaku będziemy mogli oglądać wypożyczonego z Jagiellonii Białystok Huberta Gostomskiego.

Hubert Gostomki ma 19 lat i mierzy 191 cm wzrostu. Swoja przygodę rozpoczynał w juniorskich drużynach Polonii Warszawa. Kolejnymi klubami, w których występował były: Podbeskidzie II Bielsko – Biała, Legionovia II Legionowo.

W sezonie 2015/2016 Gostomski trafił do drużyny juniorów „Jagi”, skąd rok później trafił do pierwszej drużyny, grającej w ekstraklasie. Niestety jak do tej pory nie udało mu się zadebiutować na boiskach ekstraklasy. Hubert Gostomski co prawda trenował z pierwszą drużyną „Jagi”, ale regularnie występował w drugim zespole oraz juniorach starszych. Jest także podstawowym bramkarzem reprezentacji Polski U-19.

Gostomski w ostatnich dniach przebywał na testach w niemieckim Eintrachcie Brunszwik. Drużyna ta występowała ostatnio w 2. Bundeslidze. Rozgrywki 2016/2017 zakończyła w tabeli 2. Bundesligi na trzeciej pozycji. W barażach o prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej uległa jednak VfL Wolfsburg (dwukrotnie 0:1).

Jak podaje transfermarket.pl jego wartość tynkowa wynosi 50 tys. Euro. Co ciekawe, nowy bramkarz „Zielonych” był zgłoszony przez klub z Białegostoku na listę zawodników mogących wziąć udział w meczu z Dinamem Batumi w I rundzie eliminacji Ligi Europy.

Foto: Maciej Gilewski / newspix.pl

Komentarze