Reprezentantka Polski w RadomceZuzanna Efimienko-Młotkowska została nową siatkarką E.Leclerc Moya Radomki Radom!

Efimienko-Młotkowska urodziła się 8 sierpnia 1989 w Lubaniu. Mierzy 196 cm, a jej zasięg z wyskoku do ataku wynosi 318 cm. Pierwsze siatkarskie kroki stawiała w SMS PZPS Sosnowiec, później doświadczenie zbierała na polskich i włoskich parkietach. Występowała w barwach: Spes Volley Conegliano, Atom Trefl Sopot, Metalleghe Sanitars Montichiari, ŁKS Commercecon Łódź oraz KS DevelopRes Rzeszów. Na swoim koncie ma mistrzostwo Polski kadetek i juniorek, Puchar Polski i występy w Pucharze CEV. Jest multimedalistką mistrzostw Polski. W 2014 roku zdobyła pierwszy, brązowy medal MP, w kolejnych latach 5 srebrnych krążków i jeden złoty. Indywidualnie dwukrotnie została wybrana najlepszą blokującą Pucharu Polski (2015, 2020).

Nowa środkowa E.Leclerc Moya Radomki Radom jest także reprezentantką Polski. Wraz z kadrą w szwajcarskim Montreux zdobyła złoty medal na turnieju Volley Masters Montreux. Aktualnie przebywa w Rimini, gdzie biało-czerwone mierzą się w VNL.

Miniony sezon był dla Zuzanny 11 w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do tej pory w Ekstraklasie rozegrała 280 spotkań i zdobyła 2263 punkty.

Komentarze