full screen background image

Resursa onlineNagrania spektakli teatralnych, koncertów czy archiwum produkcji z cyklu „Radomskie portrety”  – to multimedialne propozycje Resursy Obywatelskiej dla osób, spragnionych kontaktu z kulturą. Placówka zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem jest zamknięta dla mieszkańców, ale jak podkreśla Renata Metzger – dyrektor Resursy- pracownicy pracują zdalnie i codziennie udostępniają na profilu facebookowym placówki nowe materiały

Umożliwia kontakt z kulturą bez konieczności wychodzenia z domu. Mowa o radomskim Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”. Placówka na czas izolacji przygotowała dla mieszkańców ofertę online. To między innymi produkcje z cyklu „Radomskie portrety” – filmy o wybitnych radomianach dostępne na stronie internetowej ośrodka. Resursa publikuje też materiały na swoim profilu facebookowym i kanale youtube. Tam można zobaczyć m.in. nagrania spektakli Teatru Resursa.

W swojej multimedialnej ofercie Resursa ma też propozycje dla miłośników turystyki. To Retropedia czyli wirtualny przewodnik po mieście. – Tam właśnie pojawił się opis kapliczki ku czci św. Rozalki, orędowniczki w czasie epidemii – dodaje Metzger. 

Na czas domowej izolacji Resursa udostępniła na swojej stronie internetowej filmowe zapisy imprez. To m.in. nagrania „Spotkań z Kulturą Żydowską „Ślad” czy koncertów finałowych „Muzyczne Kaziki”.

 

Komentarze