Resursa zaprasza na film o Stefanie WitkowskimBył urbanistą, nauczycielem akademickim, społecznikiem i znawcą sztuki. Mowa o dr. hab. Stefanie Witkowskim, któremu poświęcony jest film dokumentalny autorstwa Elwiry Dzikowskiej z Resursy Obywatelskiej, gdzie odbędzie się również pokaz premierowy

Dr hab. Stefan Witkowski był m.in. współautorem szczegółowego planu zagospodarowania przestrzennego centrum Radomia, za który otrzymał nagrodę III stopnia Komitetu Budownictwa Urbanistyki i Architektury. Osiedle XV-lecia, które zaprojektowane zostało przy jego udziale, jest uznawane za jedno z najwybitniejszych założeń urbanistycznych budownictwa mieszkaniowego z lat 60-tych – czytamy w zaproszeniu na premierowy pokaz filmu o wybitnym radomianinie. – Dodatkowo Stefan Witkowski z powodzeniem łączył pracę zawodową z działalnością społeczną i kulturalną – opowiada Dzikowska.

W filmie Dzikowskiej Stefana Witkowskiego wspominają oprócz rodziny i przyjaciół również współpracownicy. – Z tych wspomnień wyłania się obraz człowieka o niesamowitej pasji – wyjaśnia autorka filmu.

Film dokumentalny „Wspomnienie o Stefanie Witkowskim 1912-1981” powstał przy współpracy z Radomskim Towarzystwem Naukowym i Archiwum Państwowym w Radomiu. Pokaz premierowy odbędzie się w piątek, 29 listopada, o godzinie 18 w Resursie Obywatelskiej.

KomentarzeCLOSE
CLOSE