Retrospotkanie – Kamienica DeskurówKamienica Deskurów będzie tematem najbliższego Retrospotkania

Retrospotkania wracają po przerwie spowodowanej pandemią i związanymi z nią obostrzeniami.

O tym jakie atrakcje przygotowano na najbliższe spotkanie mówi Paweł Puton z Resursy Obywatelskiej.

 

Nie zabraknie również pokazu przygotowanego przez przedstawicieli portalu „Radom.Retrospekcja”. Tym razem obejrzymy krótki film dokumentalny ukazujący jak kamienica Deskurów zmieniała się w ciągu już blisko 200 lat swego istnienia.

Retrospotkanie odbędzie się w Kamienicy Deskurów we wtorek, 15 czerwca. Wejście od ulicy Grodzkiej. Początek o godz. 18.

Przypomnijmy – w ramach „Retrospotkań” spotykamy się raz w miesiącu, aby w ciekawy sposób prezentować bogatą, ale często mało znaną historię Radomia.

Przed rokiem podczas „Retrospotkania” dyskutowaliśmy o Mieście Kazimierzowskim naszych marzeń. Obecnie te marzenia nabierają już realnych kształtów. – Resursa jako instytucja odpowiedzialna za zagospodarowanie części kamienicy Deskurów przygotowała projekt wystawy ukazującej przemysł jako siłę Radomia w okresie od 1945 do 1989 r. Podczas spotkania będzie można obejrzeć szczegółowe wizualizacje wystawy i dowiedzieć się więcej o idei powołanego właśnie przez Resursę Muzeum Historii Najnowszej Radomia – tłumaczy Paweł Puton.

Komentarze