Rolling Stones w RadomiuWystawa rękodzieła, koncerty i kino na leżakach – tak zapowiada się najbliższy weekend w wydaniu Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia. Jeśli zostajecie w Radomiu na weekend i nie macie pomysłu jak go spędzić, warto skorzystać z tych propozycji.

W piątek, 21 lipca o godz. 17 w Łaźni przy ul. Żeromskiego. zostanie otwarta wystawa rękodzieła – Szydełkiem, igłą i pędzlem. – Takiej wystawy u nas jeszcze nie było. Wystawa prezentuje rożne techniki rękodzieła artystycznego: szydełkowanie, decoupage, sutasz, haft krzyżykowy oraz malarstwo. To prace czterech autorek, które udowadniają, że wykorzystując te techniki rękodzielnicze tworzą sztukę użytkową – tłumaczy Beata Drozdowska, dyrektor Łaźni.

 

Po wernisażu, o godz. 18 w muszli w parku odbędzie się koncert Jacka Beszczyńskiego z zespołem Nadziei Maleńka Orkiestra. Artyści zaprezentują ballady Wysockiego, Cohena i przede wszystkim Okudżawy. – Kiedy wdowa po Bułacie Okudżawie usłyszała jak Jacek Beszczyński wykonuje jego piosenki stwierdziła, że tak właśnie należy je wykonywać. Zaprosiła go do Moskwy, by pokazać Rosjanom, jak trzeba je interpretować – mówi szefowa Łaźni. Być może niektórzy znają jego głos, gdyż Jacek Beszczyński znajduje się w encyklopedii lektorów.

W sobotę, 22 lipca, będzie można posłuchać „muzyki elektronicznej” w wykonaniu Mountain Lakes. Zespół tworzą Wayne Hood, Joanna Cisowska i Jakub Bujakowski. Muzyka, którą prezentują jest inspirowana trip hopem, hipnotyzującą elektroniką i post rockiem. Koncert odbędzie się w muszli w parku Kościuszki. Początek o godz. 20. Podczas koncertu, na dużych ekranach będą wyświetlane wizualizacje plastyczne przygotowane przez zespół.

Natomiast w niedzielę, 23 lipca o godz. 21.30 w ramach Kina na Leżakach radomianie będą mogli obejrzeć koncert The Rolling Stones. W 2016 roku muzycy odbyli trasę koncertową, podczas której uczcili 55 rocznicę powstania zespołu. Trasę odbyli po Ameryce Południowej i Ameryce Środkowej.
Pełnometrażowy film, który zostanie wyświetlony zarejestrowano podczas występu Rolling Stones w Hawanie w 2016 roku.
Film będzie można obejrzeć na dużym ekranie ustawionym na placu przed Urzędem Miejskim na ul. Żeromskiego.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Komentarze