ROSA o krok od zwycięstwa

Rosa Radom była o krok od pierwszego zwycięstwa w obecnych rozgrywkach Basketball Chamipons League. W meczu 6. kolejki podopieczni trenera Kamińskiego ulegli dopiero po dogrywce greckiemu, AEK Ateny 96:92.

Bardzo niewiele zabrakło, żeby Rosa Radom mogła cieszyć się z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa w Basketball Chamipons League. W meczu rozgrywanym w słonecznej Grecji, radomianie podejmowali tamtejszy AEK Ateny.

Od początku spotkania to „Smoki” były drużyna przeważającą. Pierwsza kwarta padła łupem podopiecznych trenera, Kamińskiego. Kolejne dwie partie to wyrównana walka pod tablicami obu zespołów. W ostatniej kwarcie Grecy wzięli się za odrabianie strat. Niestety ta część gry nie układała się po myśli radomian, którzy po przekroczeniu limitu fauli musieli schodzić z boiska. Tu swoją szanse upatrzyli ateńczycy, którzy jak natchnieni zdobywali kolejne punkty. Piłkę meczową miała Rosa, a dokładniej Kevin Punter, który miał aż 24 sekundy na dokładne rozprowadzenie akcji. Ateńczycy mieli w zanadrzu dwa faule bez konsekwencji i to skrzętnie wykorzystali. W ostatnim rzucie miła zatańczyła na obręczy AEK-u, jednak nie wpadła do kosza i o losach spotkania musiała zadecydować dogrywka. W tej lepsi okazali się Grecy, którzy odnieśli minimalne zwycięstwo i gdyby nie zbyt duża liczba fauli po stronie Rosy to, to spotkanie padło by łupem radomskich „Smoków”.

Kolejne spotkanie w ramach Bastetball Chamipons League rozegrane zostanie, 8 listopada w Radomiu. Rosa Radom na własnym parkiecie podejmie BANVIT BANDIRMA. Mecz rozegrany zostanie o godz. 18:30.

AEK ATENY – ROSA RADOM 96:92 (13:20, 23:23, 17:18, 27:17, d. 18:14)
AEK: Harris 18, Green 15 (1), Larentzakis 13 (2), Mavroeidis 10, James 6 oraz Sakota 18 (6), Elonu 9, Xanthopoulos 4, Barlow 3 (1).
ROSA: Punter 23 (3), Harrow 15 (1), Sokołowski 13 (3), Auda 9, Trojan 4 oraz Zaytsev 21 (2), Witka 5 (1), Bojanowski 2, Piechowicz 0, Zegzuła 0.