Rosa trzecia na turnieju w Krośnie

Rosa Radom wygrała mecz o trzecie miejsce o Puchar Prezydenta Krosna, pokonując gospodarza turnieju Miasto Szkła Krosno 78:84. Najwięcej punktów zdobył Kevin Punter.

W walce o brązowy medal turnieju o Puchar Prezydenta Krosna, najwięcej punktów uzbierał Amerykanin, Kevin Punter, który zanotował pięć rzutów za linii 6,75 metrów, dokładając jeszcze siedem zbiórek i cztery asysty. Łącznie zdobył 27 punktów.

Przed meczem trener Kamiński musiał zmienić ustawienie drużyny, ponieważ lekkiego urazu doznał Szymon Szymański.

Początek meczu był dość wyrównany, Rosa szukała właściwego rytmu i pierwsza kwarta zakończyła się minimalną przewagą gospodarzy. W drugiej to koszykarze z Krosna ruszyli do zmasowanego ataku i wygrali tę partię 21:13. Po przerwie coś drgnęło u podopiecznych trenera Kamińskiego. W szczególności rozszalał się Kevin Punter, który w tej części gry zdobył, aż 19 punktów. Czwarta partia to kontynuacja dobrej gry i konsekwentnych działań, co przyniosło oczekiwany rezultat.

Podobnie jak mecz sobotni, tak i starcie z Miastem Szkła traktujemy jako pożyteczny materiał do analizy. Nieźle tym razem wyglądała defensywa, a w ataku zdecydowanie lepiej radziliśmy sobie w drugiej połowie – komentuje spotkanie Wojciech Kamiński.

Poniedziałek będzie dla koszykarzy ROSY dniem wolnym. Na treningu wszyscy spotkają się we wtorek, najprawdopodobniej już w znacznie szerszym składzie. – Rzeczywiście, jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w tym dniu powinni dołączyć do nas już kadrowicze – dodaje trener Kamiński.

Na czwartek 14 września, na godz. 19.30 przewidziana jest OFICJALNA PREZENTACJA ZESPOŁU. Będzie ona połączona z rozpoczęciem Międzynarodowego Turnieju Juniorów ROSA Cup, a odbędzie się na Placu Corazziego przed Urzędem Miejskim w Radomiu od ul. Żeromskiego. Przygotowanych jest wiele atrakcji, a gwoździem programu będzie WIELKI POKAZ FAJERWERKÓW!

Od piątku 15 września, ROSA uczestniczyła będzie w Turnieju o Puchar Burmistrza Warki. Obok Radomskich Smoków wystąpią: Trefl Sopot, TBV Start Lublin i Legia Warszawa.

MIASTO SZKŁA KROSNO – ROSA RADOM 78:84 (18:16, 21:13, 18:28, 21:27)