full screen background image

Rower „Łucznik” powrócił do Fabryki BroniOdrestaurowany rower „Łucznik” znalazł się w kolekcji Sali Tradycji Fabryki Broni. Prezentowane są tam przedmioty wyprodukowane w przedwojennym zakładzie. Zabytkowy jednoślad został odnowiony z okazji 90. rocznicy uruchomienia produkcji rowerów w Fabryce Broni w Radomiu

Rower „Łucznik” wzbogacił kolekcję Sali Tradycji w Fabryce Broni. To „Łucznik” typ 16 wyprodukowany w zakładzie w latach 30-tych XX w. Odnowiono go z okazji przypadającej w tym roku 90. rocznicy uruchomienia produkcji rowerów w Fabryce Broni w Radomiu – mówi Łukasz Wykrota, założyciel Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści”, które odrestaurowało egzemplarz.

„Łuczniki” produkowane były dawniej w Radomiu na ogólnopolską skalę. Bogata kolekcja zabytkowych jednośladów znajduje się w Muzeum Polskich Rowerów.

Kolekcja Muzeum Polskich Rowerów zawiera kilkadziesiąt zabytkowych egzemplarzy. Wśród nich nie brakuje unikatowych modeli.

Rower „Łucznik” typ 16 to pierwszy jednoślad zaprezentowany w Sali Tradycji Fabryki Broni. W kolekcji znajdują się m.in. maszyna do szycia, do pisania i zabytkowy zegar.

Komentarze