full screen background image
Search

Różnorodny styczeń w Klubie Dobrego Filmu


Klub Dobrego Filmu działa w radomskiej Resursie od ponad 10 lat. W jego ramach prezentowane są niebanalne filmy, które po seansie zostawiają w widzu ślad. Styczniowy repertuar DKF-u dodatkowo zaskakuje różnorodnością. W harmonogramie projekcji nie zabrakło epickiej opowieści („Samson”), artystycznego kina („Ajka”) oraz zmuszającej do refleksji historii „Złe wychowanie Cameron Post”).

Klub Dobrego Filmu w Resursie – styczeń 2019

9 I, godz. 12.00, 18.00 „Samson”, reż. Bruce MacDonald, RPA/USA 2018
(110 min.)

Epicka opowieść o biblijnym bohaterze, wybrańcu Boga, odznaczającym się niezwykłą siłą, który ma za zadanie wyzwolić swój lud.
W jednej z głównych ról – Rutger Hauer.

16 I, godz. 12.00, 18.00 „Ajka”, reż. Siergiej Dworcewoj, Chiny/Niemcy/Polska/Rosja/Kazachstan 2018 (109 min.)

Nielegalna imigrantka ucieka z oddziału porodowego, porzucając swoje dziecko. Teraz jedyne, co posiada, to instynkt przetrwania…
Świetne, artystyczne kino spod ręki kazachskiego mistrza, autora „Tulpana”; podobnie jak w tamtym – tak i w tym obrazie ze świetnymi zdjęciami Jolanty Dylewskiej.

23 I, godz. 12.00, 18.00 „Sny wędrownych ptaków”, reż. Ciro Guerra, Cristina Gallego, Dania/Kolumbia 2019 (125 min.)

Kolumbia, lata 90. XX wieku. Jałowe i wietrzne pustkowie na granicy kraju zamieszkuje lud Indian Wayűu. Młody mężczyzna Rapayet szuka sposobu na zdobycie pieniędzy, gdyż stojąca na czele klanu Ursula wyznaczyła mu wysoką cenę za jego ukochaną – Zaidę.
Znakomity obraz z antropologicznym (i antykapitalistycznym) zacięciem.

30 I, godz. 12.00, 18.00 „Złe wychowanie Cameron Post”, reż. Desiree Akhavan, USA 2018 (90 min.)

Opowieść o losach nastolatki z Montany, której rodzice giną w wypadku samochodowym. Dziewczyna odkrywa w sobie homoseksualne skłonności, które stają się przyczyną zamknięcia jej w specjalnym zakładzie.
Główna nagroda Jury na festiwalu w Sundance.

Cena biletu: 10 PLN. Cena karnetu na pięć dowolnych seansów – 40 PLN. Karnet ważny jest przez trzy miesiące od daty jego wydania.

Słodki poczęstunek funduje Fogiel&Fogiel.

Źródło: www.resursa.radom.pl

Komentarze