Rozpoczęły się zapisy na warsztaty literackie i filmowe w ResursieRozpoczęły się zapisy na warsztaty literackie i filmowe w Resursie Obywatelskiej. Zajęcia odbędą się w dniach od 14 do 25 czerwca. Warsztaty poprowadzą uznani dziennikarze i filmowcy

Jak powstaje reportaż i dokument filmowy – tego będą mogli się dowiedzieć uczestnicy projektu Resursy Obywatelskiej „Wolność a samowolka. O sztuce reportażu. Warsztaty literackie i filmowe”. Zapisy na bezpłatne zajęcia właśnie się rozpoczęły i potrwają do wyczerpania miejsc. Warsztaty odbędą się w dniach od 14 do 25 czerwca w godzinach popołudniowych – mówi Marcin Kępa, kierownik Działu Dziedzictwa Kulturowego Resursy.

W warsztatach dedykowanych miłośnikom filmu i literatury weźmie udział 15 osób. Jak podkreśla Kępa, zajęcia poprowadzą uznani dziennikarze i filmowcy. Będą to:  prof. dr hab. Maria Zmarz-Koczanowicz – reżyserka i scenarzystka filmowa i teatralna, prof. dr hab. Andrzej Sapija – reżyser dokumentalista, Paweł Smoleński – dziennikarz, reporter, publicysta, Jacek Hugo-Bader – dziennikarz, reportażysta, Anna Wydra – producentka filmowa, Marcin Kępa – pisarz, polonista, Piotr Buczak – realizator reportażu sportowego, a wprowadzenie poprowadzi dr Adrian Szary.

Warsztaty literackie i filmowe w Resursie odbędą się w ramach miejskiego wydarzenia FREE(RA)DOM FESTIVAL.

Komentarze