Rozpoczyna się Jubileusz 60-lecia RTF9 wystaw fotograficznych, promocja albumów i konkurs dla miłośników obiektywu – to program Jubileuszu 60-lecia Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 21 maja i potrwa do 16 lipca

Rozpoczyna się Jubileusz 60-lecia Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Aż do 16 lipca potrwają w naszym mieście wydarzenia fotograficzne prezentujące wieloletni dorobek twórczy członków stowarzyszenia. Tylko w piątek i sobotę odbędą się dwa wernisaże z towarzyszącą im prezentacją albumów. Pierwsza wystawa to „60 fotografii na 60-lecie RTF”, która w piątek zostanie otwarta w „Resursie Obywatelskiej” – mówi Leszek Jastrzębiowski, prezes stowarzyszenia.

W sobotę w „Łaźni” odbędzie się kolejny wernisaż z prezentacją albumu „RTF o swoim mieście”. W poniedziałek w Miejskiej Bibliotece Publicznej nastąpi otwarcie wystawy „W duecie, ale osobno”. Jak dodaje Jastrzębiowski, jubileuszowe wydarzenia fotograficzne, które potrwają aż do wakacji, uzupełnia konkurs dedykowany radomskim miłośnikom obiektywu.

Artystyczne wydarzenia na 60-lecie RTF-u realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Pełny program jubileuszu dostępny jest m.in. na stronie internetowej Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Komentarze