RSS już nie tylko dla covidowych pacjentówRadomski Szpital Specjalistyczny zmniejszył liczbę covidowych oddziałów. To zgodnie z zaleceniem wojewody mazowieckiego, który zobowiązał miejską lecznicę do wprowadzenia hybrydowego tryby pracy

Miejska lecznica wznawia przyjęcia niecovidowych pacjentów. Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym od poniedziałku obowiązuje hybrydowy tryb pracy przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby łóżek dla zakażonych koronawirusem chorych z ok. 230 do 137. Zostały one rozlokowane na 8 covidowych oddziałach – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik, odpowiedzialny w naszym mieście za służbę zdrowia.

Zgodnie z decyzją wojewody, radomska lecznica zmniejszyła także liczbę respiratorowych łóżek z ok. 30 do 8. Ponadto szpital przygotował 10 miejsc dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Od poniedziałku niecovidowych pacjentów przyjmuje także Szpitalny Oddział Ratunkowy, który został podzielony na dwie części.

Przypomnijmy, od decyzji wojewody mazowieckiego co do prowadzenia hybrydowego tryby pracy w szpitalu miejskim odwołał się do ministra zdrowia zarząd radomskiej lecznicy. Więcej na ten temat znajduje się tutaj.

Komentarze