RSS wyłączył 13 oddziałów13 z 17 oddziałów nie przyjmuje już pacjentów. Chodzi o Radomski Szpital Specjalistyczny. To dlatego, że miejska lecznica musi wydzielić 200 „covidowych” łóżek w tym 10 intensywnej terapii

Radomski Szpital Specjalistyczny nie przyjmuje już pacjentów na 13 oddziałów. Wyłączone z normalnego funkcjonowania zostały przede wszystkie te znajdujące się w budynku przy ulicy Tochtermana. To m.in. Neurologia, Kardiologia i Urologia. Przyjmowanie chorych wstrzymał także Szpitalny Odział Ratunkowy. O wyłączeniu 13 oddziałów zadecydował wojewoda mazowiecki, który zalecił miejskiej lecznicy powiększenie oddziału zakaźnego do 200 „covidowych” łóżek. Placówka musi teraz przeorganizować pracę i zaadaptować większą część budynku głównego szpitala pod nowy oddział zakaźny.

– Dyrekcja Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu informuje, że w związku z decyzją Wojewody Mazowieckiego zawierającą polecenie przygotowania 200 łóżek w tym 10 łóżek intensywnej terapii dla potrzeb pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 zostały wytypowane oddziały: Wewnętrzny, Kardiologiczny z Pracownią Elektroterapii, Neurologiczny, Udarowy, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, Oddział Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyniowej, Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, Oddział Dziecięcy, Oddział Urazowo-Ortopedyczny, Oddział Urologiczny z Pracownią Litotrypsji oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy – mówi Elżbieta Cieślak, rzeczniczka miejskiej lecznicy.

Powiększenie oddziału zakaźnego w radomskim szpitalu zalecił wojewoda mazowiecki. To decyzja skutkująca wypisaniem lub przeniesieniem około 300 pacjentów. Dalej hospitalizowani w miejskiej lecznicy mogą już być tylko chorzy przebywający na 4 szpitalnych oddziałach m.in. na ginekologii czy dermatologii.

– Ze względu na lokalizację Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Oddział Neonatologiczny, Oddział Dializ z Odcinkiem Nefrologii, Oddział Dermatologiczny przyjmują pacjentów i pracują normalnie – dodaje Cieślak.

Przypomnijmy, pacjenci Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, których stan zdrowia nie pozwolił na wypisanie zostali przewiezieni m.in. do lecznic w Kozienicach i Nowym Mieście.

Komentarze