Rusza remont ratuszaPrzetarg na rewitalizację ratusza został rozstrzygnięty. Już niedługo firma Betonox Construction z Spotu rozpocznie prace.

Ratusz to drugi budynek w Mieście Kazimierzowskim, który zostanie odnowiony. Prace rewitalizacyjne trwają już w kamienicy Deskurów.

– Remont ratusza będzie dotyczył m.in. odgrzybiania i wysuszenia fundamentów, wymiany dachów i wzmocnienia ścian. Pojawią się także windy oraz podjazdy dla osób niepełnosprawnych – powiedział wiceprezydent Konrad Frysztak.

Ratusz po remoncie ma pełnić przede wszystkim funkcję administracyjną.  Odbywać się w nim będą sesje rady miejskiej. Do ratusza zostanie przeniesione Biuro Rady Miejskiej. Magistrat planuje również utworzenie filii Biura Obsługi Mieszkańca. Radomianie będą mogli w niej załatwić najpotrzebniejsze sprawy, a także zostawiać podania i inne dokumenty. Nową siedzibę  zyska także Wydział Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej. W oficynach ratusza swoją siedzibę będzie miał Związek Harcerstwa Polskiego, który obecnie mieści się w Młodzieżowym Domu Kultury.

– Chcemy, żeby ten obiekt był w pełni wykorzystywany. Z ratusza będą także korzystały organizacje pozarządowe – dodał prezydent Radosław Witkowski.

Rewitalizacja ratusza zakończy się w grudniu 2018 roku.

Komentarze