full screen background image
Search

Rusza XXIV Ogólnopolski Turniej Śpiewających PoezjęGościem Radia Radom jest Beata Drozdowska, dyrektor Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia. Rozmawiamy o rozpoczynającym się w piątek, 12 maja XXIV Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia 2017. Z gościem rozmawia Małgorzata Pawlak.

W piątek i w sobotę (12 i 13 maja) odbędą się przesłuchania konkursowe. Do przesłuchań jury zakwalifikowało 19 wykonawców reprezentujących różne miasta Polski, m.in. z: Białegostoku, Wrocławia, Gdańska, Tomaszowa Mazowieckiego, Zatoru, Grudziądza. Są też reprezentanci z regionu radomskiego: Radomia, Przytyka, Przysuchy.

 

W sobotę, 13 maja o godz. 18 –wystąpi Sonia Bohosiewicz z monodramem 10 sekretów Marylin Monroe. Artystka genialnie śpiewa i wprowadza słuchaczy w świat największej gwiazdy Hollywood, ten nieoczywisty i nieznany. „Sekrety” nie są przypadkowe. Sonia Bohosiewicz wybrała je sama, tak jak utwory, które śpiewa. W repertuarze również Ella Fitzgerald i Frank Sinatra. Bilety w cenie 20 zł (już są do nabycia w Łaźni).

W niedzielę, 14 maja, o godz. 17 – koncert finałowy laureatów. Po laureatach recital piosenki poetyckiej i autorskiej Nadwrażliwość. Wystąpi Justyna Panfilewicz a na fortepianie zagra Cezary Mogielnicki. Wstęp wolny.

Przesłuchania i koncerty odbędą się w Łaźni przy ul. Żeromskiego 56.

Komentarze