Ruszają ferie z WOTNauczą się strzelać, obsługiwać sprzęt wojskowy i poznają podstawy taktyki. – Ponad 100 osób z Radomia i regionu radomskiego odbędzie szkolenie w ramach projektu „Ferie z WOT”. To oferta dla uczniów i studentów na spędzenie dwóch wolnych zimowych tygodni

Podczas gdy ich koleżanki i koledzy będą szusować na narciarskim stoku – oni będą poznawać koszarowe życie. W sobotę, 8 lutego, rozpoczynają się ferie z WOT czyli 14-dniowe szkolenie poligonowe, organizowane przez Wojska Obrony Terytorialnej. Weźmie w nich udział ponad stu młodych ludzi z Radomia i regionu radomskiego. Kadeci nauczą się strzelać i obsługiwać sprzęt wojskowy – mówi ppłk Łukasz Baranowski dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu.

Chętnych to udziału w „czternastce” było wielu, ale nie wszyscy przeszli kwalifikację. Jednych zachęciła ciekawość, innych możliwość niesienia pomocy. Nie brakuje też osób, które chcą związać z wojskiem swoją zawodową przyszłość.

Szkolenie poligonowe zakończy uroczysta przysięga. Do tej pory do Wojsk Obrony Terytorialnej wstąpiło ponad 25 tysięcy osób. Radomski batalion liczy 500 terytorialsów.

Komentarze