full screen background image

Ruszył remont oddziału dziecięcegoSala obserwacyjna dla małych pacjentów, większy gabinet USG i osobne wejście na oddział – taki ma być wyremontowany oddział dziecięcy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Oddział dziecięcy na co dzień boryka się z przepełnieniem. Jego modernizacja ma umożliwić lepsze wykorzystanie wszystkich pomieszczeń

Odział dziecięcy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym będzie większy i lepiej doposażony. Właśnie ruszyły prace remontowo-budowlane, które mają potrwać do końca marca przyszłego roku. Jak podkreśla Zbigniew Dziwisz, kierownik oddziału dziecięcego, po remoncie zmieni się przede wszystkim dziecięcy SOR. Powstanie tam specjalna sala obserwacyjna dla pacjentów niewymagających dłuższej hospitalizacji.

Na oddziale dziecięcym miejskiego szpitala leczeni są pacjenci od 0 do 18 lat. Oddział jest podzielony na dwa odcinki – dzieci młodszych i starszych, na których łącznie jest 28 łóżek. Po remoncie wszystkie modernizowane pomieszczenia mają być lepiej wykorzystane. Oddział zyska także osobne wejście i większy gabinet USG.

Oddziałowi dziecięcemu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przekazano na budowę i remont prawie 326 tyś. zł.

Komentarze