full screen background image

Ruszyły przygotowania do „Wigilii dla samotnych”Świąteczne potrawy, występy artystyczne i rodzinna atmosfera – taka ma być trzecia edycja „Wigilii dla samotnych” w Radomiu. Właśnie ruszyły przygotowania do tegorocznej imprezy. Jej celem jest sprawienie, by w ten szczególny, świąteczny dzień nikt nie był sam

Ruszają przygotowania do „Wigilii dla samotnych”. To ogólnopolska inicjatywa adresowana do osób, które nie mają z kim spędzić świąt. Celem akcji jest zorganizowanie wieczerzy wigilijnej, podczas której będzie panowała rodzinna atmosfera – mówi Zbigniew Ciesielski z fundacji „Droga życia”, koordynator akcji w Radomiu.

„Wigilia dla samotnych” odbędzie się w Radomiu po raz trzeci. Wcześniejsze edycje świątecznej imprezy cieszyły się zainteresowaniem zarówno ze strony gości, jak i darczyńców. Z roku na rok wzrasta także liczba osób, które wspólnie zasiadają do wigilijnego stołu – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

„Wigilii dla samotnych” dobędzie się 24 grudnia o godz. 15:00. Powodzenie akcji zależne jest od darczyńców i wolontariuszy. Pierwsze spotkanie z osobami, które chcą włączyć się w organizację imprezy odbędzie się na początku października.

Pomysłodawcą „Wigilii dla samotnych” jest Mikołaj Rykowski, założyciel fundacji „Wolne miejsce”, który 19 lat temu zapoczątkował takie spotkanie we własnym domu, przyjmując pod swój dach samotnego sąsiada.

Komentarze