Rysujemy piosenki B. KlimczukaRysujemy piosenki B. Klimczuka – to konkurs plastyczny ogłoszony przez Kozienicki Dom Kultury. Konkurs potrwa do końca września

Rysujemy piosenki B. Klimczuka, to konkurs, który KDK ogłosił z okazji setnej rocznicy urodzin Bogusława Klimczuka. Na laureatów czekają unikatowe, limitowane nagrody.

– Z okazji setnej rocznicy urodzin naszego patrona, Kozienicki Dom Kultury organizuje szereg różnego rodzaju działań. Chcemy, aby te obchody nie ograniczały się tylko do 19 października, czyli dnia jubileuszu, ale żebyśmy wspólnie celebrowali tę rocznicę przez długi czas. Jednym z takich działań jest ogłoszony właśnie konkurs – tłumaczy dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Konkurs został ogłoszony 1 czerwca w oficjalnej grupie Kozienickiego Domu Kultury na portalu Facebook pn. „Kulturalna grupa KDK” i jest skierowany do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kozienice, w wieku 6-14 lat.

– Po raz kolejny łączymy dwie dziedziny sztuki, czyli muzykę i plastykę. Chcemy zachęcić uczestników do stworzenia plastycznych interpretacji utworów skomponowanych przez Bogusława Klimczuka. O stworzenie prac nawiązujących do tekstów tych piosenek – zaznacza Elwira Kozłowska.

Cztery etapy konkursu

Konkurs „Rysujemy piosenki B. Klimczuka” podzielony jest na cztery części, a każdy uczestnik może wziąć udział w maksymalnie dwóch z nich. Każda z nich ma indywidualny termin zgłaszania prac i inny temat przewodni:

I. „Jabłuszko pełne snu” – od 1.06.2021 do 30.06.2021

II. „Tygrysiątko” – od 1.07.2021 do 31.07.2021

III. „Czarny Alibaba” – od 1.08.2021 do 31.08.2021

IV. „Wycinanka ze snów” – od 1.09.2021 do 30.09.2021

Po wykonaniu pracy, uczestnik konkursu powinien zrobić jej zdjęcie (organizatorzy proszą by dłuższy bok miał szerokość co najmniej 2 tys. pikseli) i przesłać je na adres sekretariat@dkkozienice.pl, w temacie wpisując „Rysujemy piosenki Bogusława Klimczuka”.

Praca powinna być formatu A4 i może być wykonana dowolną techniką plastyczną (malowanie, rysowanie, wydzieranie, wyklejanie, etc.).

Czekają nagrody

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 6-9 i 10-14 lat. Na każdym etapie konkursu jury nagrodzi maksymalnie 6 prac z uwzględnieniem kategorii wiekowej.

– Jurorzy będą oceniali takie kwestie, jak: kompozycja, estetyka wykonania, zgodność z tekstem piosenek i pomysł. Jesteśmy bardzo ciekawi prac, jakie do nas wpłyną. Dla laureatów konkursu mamy wyjątkowe nagrody. Będą to zestawy zawierające atrakcyjne gadżety (w tym elektroniczne), jakie Kozienicki Dom Kultury szykuje z okazji jubileuszu setnych urodzin Bogusława Klimczuka. Ich nakład będzie limitowany – zaznacza Elwira Kozłowska.

Wyniki konkursu poznamy 19 października, a wręczenie nagród odbędzie się 21 października w trakcie uroczystości z okazji jubileuszu urodzin patrona KDK.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz jego regulamin dostępne są na stronie Kozienickiego Domu Kultury.

Komentarze