Samorząd Mazowsza przekazuje szpitalom łóżka i aparaty rtg120 nowych specjalistycznych łóżek do intensywnej terapii oraz 11 mobilnych aparatów RTG trafia do mazowieckich szpitali. Ruszają dostawy sprzętu o wartości ponad 10 mln zł. Zakupy to efekt projektu unijnego realizowanemu przez samorząd Mazowsza

Do mazowieckich szpitali trafi 120 łóżek do intensywnej terapii. Każde z nich jest sterowane i posiada system pomiaru wagi pacjenta. W poręczach bocznych łóżek znajduje się specjalny panel umożliwiający dobór odpowiedniej pozycji. Z kolei funkcja CPR umożliwia wypoziomowanie za pomocą jednego przycisku i przeprowadzenie resuscytacji. Dodatkowo wszystkie łóżka wyposażone są w specjalne materace, które skutecznie zapobiegają i pomagają w leczeniu odleżyn.

W ramach projektu samorząd Mazowsza zakupił także 11 przewoźnych aparatów RTG. To nowoczesne przewoźne cyfrowe zestawy rentgenowskie z zasilaniem akumulatorowym. Dzięki temu na jednym ładowaniu można wykonać 700 zdjęć RTG lub przejechać 70 km. Urządzenie jest tak skonstruowane, aby można nim sterować ręcznie bądź za pomocą pilota. Umożliwiają też robienie zdjęć diagnostycznych pacjentom bezpośrednio w sali, w której przebywają.

Całkowity koszt zakupu wszystkich urządzeń to 10 milionów złotych.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki realizowanemu przez samorząd Mazowsza projektowi unijnemu. W sumie na ten cel przeznaczono 150 mln zł.

Komentarze