Samorząd Mazowsza wspiera rozwój bazy sportowejHale i boiska sportowe, a także korty tenisowe, lodowiska czy siłownie plenerowe. Na te i podobne obiekty sportowe, gminy i powiaty z terenu województwa mazowieckiego, mogły zgłaszać się do samorządu Mazowsza o dotację. W ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2020 zostanie zrealizowanych 114 projektów

Ponad dwa miliony złotych na bazę sportową w subregionie radomskim. Budowa skateparku w Jedlni-Letnisko, termomodernizacja sali gimnastycznej w Szydłowcu czy remont boiska w Skaryszewie to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. Radni województwa zdecydowali o przyznaniu ponad 10 mln zł na rozwój bazy sportowej na Mazowszu. W sumie w całym województwie zostanie zrealizowanych 114 inwestycji – mówi marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

27 projektów zostanie zrealizowanych w subregionie radomskim. – Zainteresowanie zdobyciem wsparcia z budżetu Mazowsza było rekordowo duże, co bardzo cieszy – mówi Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza.

Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie.

Komentarze