full screen background image

Sander zostaje w CzarnychAmerykański siatkarz Brenden Sander pozostaje na kolejny sezon w drużynie Cerradu Enei Czarnych. Przyjmujący przedłużył swój kontrakt z radomskim klubem. – Rozmowy były długie, ale cieszymy się, że Brenden zostaje z nami – powiedział prezes klubu WKS Czarni Radom S.A., Wojciech Stępień.

Brenden Sander do Radomia trafił w trakcie sezonu 2019/2020. Amerykański siatkarz zajął miejsce kontuzjowanego Alena Sketa, który z powodu problemów zdrowotnych rozwiązał kontrakt z Cerrad Enea Czarnymi Radom.

Przed przyjściem do drużyny Wojskowych 24-letni przyjmujący w sezonie 2018/2019 był zawodnikiem włoskiego klubu Cucine Lube Civitanova, z którym sięgnął po mistrzostwo Włoch oraz mistrzostwo Ligi Mistrzów i srebrny medal klubowych mistrzostw świata! Dla Brendena Sandera, był to pierwszy sezon w seniorskiej karierze.

W latach 2015-2018, amerykański zawodnik reprezentował barwy juniorskiego zespołu Brigham Young University, z którym wywalczył Mistrzostwo NCAA – sezon 2016 i 2017. W swoim dorobku Brenden Sander ma również brązowy medal Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów Juniorów 2014, srebrny medal Pucharu Panamerykańskiego Juniorów 2015 oraz srebrny medal Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów 2019. W swoim dorobku 24-letni siatkarz ma również występy w seniorskiej reprezentacji USA.

Sezon 2019/2020 Brenden może zaliczyć do bardzo udanych. W swoim debiucie w Cerrad Enea Czarnych Radom na parkietach PlusLigi rozegrał 14 meczów, w których zdobył 150 „oczek”, będąc 5. najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej drużynie na koniec sezonu.

Komentarze