full screen background image

Santabarbara w ElektrowniKoncert zespołu Santabarbara z radomskim duetem Mijagi w roli supportu – to piątkowa, muzyczna propozycja Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. – Formacja Santabarbara tworzy piękne melodie uzyskiwanie za pomocą głosów, instrumentów klawiszowych i perkusji – mówi Michał Grabowski z Elektrowni, gitarzysta zespołu Mijagi

Santabarbara to zespół pochodzący z Częstochowy założony przez braci Łukasza, Marka, Szczepana i Nikodema Pospieszalskich, którzy wywodzą się z rodziny o bogatych tradycjach muzycznych. Ich ojcowie współtworzyli kultowy skład punkowo jazzowy Tie Break. Aktualnie Santabarbara to trio wykonujące muzykę z pogranicza wielu gatunków. Słuchając kompozycji zespołu, można doszukać się wpływów Jamesa Blake’a, Radiohead, Metronomy, The Beatles, a także muzyki czysto elektronicznej, czy nawet techno. Zespół występował na tegorocznej edycji festiwalu Offfestival w Katowicach. Muzycy zapowiadają wydanie albumu w 2019 roku.

Mijagi to radomski zespół rockowy założony w 2003 przez braci Piotra i Pawła Czyżów. Przez lata funkcjonował jako kwartet, którego gra opierała się na mocnej sekcji rytmicznej oraz brzmieniu organów elektronicznych i przesterowanych gitar. Od ubiegłego roku członkowie zespołu Mijagi komponują i występują w duecie, co w dużym stopniu zmieniło charakter i styl ich twórczości. Perkusję zastąpił komputer, a melodie zawarte w kompozycjach zaczęły przypominać rozwiązania znane z muzyki filmowej.

Koncert odbędzie się 20 września na tarasie budynku Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia (jeśli dopisze pogoda), przy ulicy Kopernika 1, o godzinie 20.00. Wstęp 15 zł.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

Komentarze