full screen background image
Search

SawarS Tango Orquesta wystąpi w Warce


Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zaprasza na pierwszy w sezonie 2018 koncert z cyklu „Wieczór z Kulturą”. Tym razem tematem przewodnim będzie tango. Na muzealnej scenie wystąpi SawarS Tango Orquesta

„Wieczór z Kulturą” to propozycja Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce do spędzenia wieczoru w wyjątkowej atmosferze. To możliwość poznania artystów scen teatralnych i operowych, muzyków, kompozytorów, aktorów, poetów, cenionych ludzi kultury. To także spotkania przy lampce wina i okazja do rozmów o sztuce, muzyce czy teatrze.
W programie wieczoru usłyszymy najpiękniejsze tanga okresu międzywojennego Warsa, Szpilmana i Petersburskiego: La Cumparsita, To Ostatnia Niedziela, Tango Milonga, Maria de Buenos Aires, Odrobina szczęścia w miłości, Umówiłem się z Nią na dziewiątą, ale także dzieła innych wybitnych kompozytorów tego gatunku jak Gardela, Rodriguez, Gade czy Piazzolla.

SawarS Tango Orquesta to zespół tangowy, założony w 2015 roku. To jedyny w Polsce i jeden z niewielu zespołów tego typu na świecie, nawiązujący stylem gry oraz składem do dawniej istniejących w Argentynie „Orquesta Tipica”. Po wielu tangowych doświadczeniach muzycy wchodzących w skład formacji, współtworzący tak wybitne zespoły jak Tangata Quintet czy Machina del Tango, postanowili połączyć siły i wspólnie rozpocząć tangową podróż, tworząc SawarS Tango Orquesta.
SawarS Tango Orquesta wystąpi w składzie:

Anna Wandtke – skrzypce
Grzegorz Bożewicz- bandoneon
Piotr Malicki – gitara
Hadrian Filip Tabęcki – fortepian
Sebastian Wypych – kontrabas/kierownictwo artystyczne

 

„Wieczór z Kulturą” w klimacie tanga odbędzie się w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce w sobotę, 3 lutego. Początek o godz. 18.

Bilety na imprezę można nabyć przez Internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum. W cenę biletu wliczono wino i przekąski. Obowiązują stroje wieczorowe.

KomentarzeCLOSE
CLOSE