Schody w rozsypce. MZDiK interweniujeTo schody, których stan niepokoi mieszkańców. Chodzi o wejście na wiadukt łączący ulicę Żeromskiego i Lubelską. Tam od konstrukcji oderwało się kilka stopni, co zgłosili Miejskiemu Zarządowi Dróg i Komunikacji radomianie zrzeszeni na portalu Pieszy w Radomiu

Są stare, zardzewiałe, a kilka stopni oderwało się od konstrukcji – chodzi o schody prowadzące na wiadukt na ulicy Żeromskiego. Ten zagrażający bezpieczeństwu spacerowiczów problem zgłosili już mieszkańcy zrzeszeni na portalu Pieszy w Radomiu. Jak zapewnia Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji – usterka został już naprawiona.

Oderwane stopnie zostały przyspawane, ale radomianie obawiają się, że to tymczasowe rozwiązanie – mówi Sebastian Pawłowski z portalu Pieszy w Radomiu, który jednocześnie zauważa, że cała konstrukcja wymaga modernizacji podobnie jak wiadukt łączący ulicę Żeromskiego z Lubelską.

Wymiana schodów, jak przypomina Puton – jest w planach miasta, ale to przedsięwzięcie towarzyszące przebudowie całego wiaduktu, który łączący ulice Żeromskiego i Lubelską. Ta inwestycja scala się natomiast z budową nowego przystanku kolejowego Radom Wschodni.

Nowy przystanek kolejowy Radom Wschodni ma powstać w 2021 roku pod wiaduktem w ciągu ulicy Żeromskiego. Na peron będą prowadziły ruchome schody oraz winda, za które zapłaci miasto przeznaczając na ten cel ponad 650 tys. zł (więcej na ten temat dowiesz się tutaj).

Fot. facebook.com/Pieszy.w.Radomiu/

Komentarze